אדריכל סרג' בן דוד

עיצוב ותכנון בתים פרטיים

תוכן עניינים

בכל הקשור לתכנון ועיצוב בתים פרטיים, אין להשאיר את המשימה בידיהם של חובבנים, או בוגר לימודי תעודה כלשהם, אחרת אל תתפלאו למראה התוצאה הסופית, הן ברמה התכנונית פרקטית והן ברמה העיצובית. תכנון בתים פרטיים כדאי שיבצע אדריכל מוסמך ומנוסה, כזה שיודע לקרוא לא רק את מה שנאמר במילים, אלא ואולי בעיקר, את מה שלא נאמר, או לא מצליח להיאמר, ע"י הלקוח.

עיצוב בתים פרטיים, הוא אחד התחומים המאתגרים ביותר, בתחום תכנון אדריכלי והלבשת הסגנון העיצובי, הכולל הבנה ויישום כלל הצרכים והדרישות של הלקוח באופן מקסימלי, פרקטי ויצירתי.

תכנון בתים פרטיים – מה חשוב לדעת?

בין אם ברשותכם שטח לבניית בית מהיסוד ובין אם אתם מעוניינים לבצע שיפוץ מעמיק בבית קיים, היחס הוא שווה ותפקידו של אדריכל הינו קריטי ביותר להצלחתו של הפרויקט.

כאשר אנו חושבים על המונח "בית", עולות מולנו תמונות של משפחה שגדלה וצומחת, ילדים נכנסים ויוצאים, רגעים וזיכרונות נפלאים, או במילה אחת- בית = חיים ולכן אנו נוהגים להשקיע מחשבה מרובה על כל הפרטים, גם אלו של כאן ועכשיו בהווה וגם אלו של מחר ובעתיד הרחוק יותר. על מנת לצלוח את המשימה החשובה, הרגישה והיקרה הזו, חשוב לשכור את שירותיו של אדריכל מקצועי ומנוסה, אשר יסייע להעביר את כל המחשבות/ חלומות/ מאוויים מן המחשבה, אל תכניות העבודה על הנייר ומשם אל המציאות הממשית.

אלו פרמטרים חשובים לנו בתכנון בית פרטי?

  • תיאום ציפיות- זוהי נקודת המוצא, ההתחלה אל נבכי התכנון במפגש המציאות.תיאום ציפיות הוא אחד הדברים החשובים ביותר בתהליך התכנון, שכן, על פי מה שרושמים על הנייר, מעלים על המחשב ומשם אל השטח, לכן חשוב ביותר להכין רשימה מסודרת של דרישות וציפיות, החל מהסגנון העיצובי המועדף, כמה נפשות בבית, מהם מנהגי הבית וכמובן, מהי מסגרת התקציב איתה אנו רוצים לעבוד.
  • בקשות ודרישות ספציפיות- ככל שמתקדם התכנון, כך יורדים עמוק יותר לרזולוציות הנוגעות לכל אחד ואחת מדיירי הבית, כל אחד עפ"י החלל המיועד לו ועפ"י דרישתו והאופן בו הוא חי בחדר הפרטי.
  • תכנון מתחשב סביבה ומיקום- אדריכל מקצועי, יידע למקם את הבית עפ"י נתוני הסביבה, כיווני השמש, פתחים מותאמים לכיווני רוח ואוויר, באופן כזה שיחסוך בהוצאות חשמל עבור מיזוג, או תאורה.
  • תכניות עבודה ומכרזי קבלנים- אין תכנון אדריכלי ללא סט תכניות טכני, המופק מתכנית העל, אותה אישר הלקוח וכולל בין היתר: תכניות חשמל, ריצוף, אינסטלציה, מטבח/ נגרות ותכניות נוספות בהתאם לתכנית הבית עליה נתקבל אישור.
  • הכל בבת אחת? לא חובה- לכל לקוח יש את קצב ההתקדמות שלו ואת מסגרת התקציב שלו, הכוללת תיעדופים בחשיבות העיצוב של החללים השונים בבית. זכרו כי אין חובה להשלים את כלל הפריטים והלבשת הבית בבת אחת, ניתן לגשת למשימה בהדרגה, עפ"י הרצון, הזמן והתקציב המתאים לכם.

בתים פרטיים דורשים זמן תכנון וזמן עבודה ואין להאיץ עם הדברים. חשוב לקחת אוויר ואורך נשימה ובעיקר להצטייד באדריכל מקצועי מיומן וקשוב אשר יביא אתכם באהבה אל הבית. שלכם.

עוד כתבות

אדריכלות מטבחים - סרג' בן דוד
מגזין

אדריכלות מטבחים

תוכן עניינים   המטבח הוא הרבה יותר מחלל להכנת מזון. הוא ליבו הפועם של הבית, מקום שבו אנו מתכנסים עם משפחה וחברים, חוגגים אירועים מיוחדים

קרא עוד »