אדריכל סרג' בן דוד
תכנון אדריכלי לבתים פרטיים - סרג' בן דוד אדריכלים
serghg1e_admin 26 בינואר 2022 0 Comments

למי שאינו מגיע מתחום האדריכלות או עצוב פנים, כל בית מורכב מאותם מרכיבים: ישנו מבנה, חדרים. חלונות. דלתות. גג. גינה. בריכה. בית. אך על מנת ש"המבנה" יהיה "בית" נדרש עבורו תכנון. תכנון שיכלול את כל רצונותיו של הלקוח, את כל הצרכים ובכלל את כל החלומות. תכנון אדריכלי בתים פרטיים הוא אתגר מתמשך עד למוצר הסופי שנקרא בית.

 

מהו תכנון אדריכלי בתים פרטיים?

 

נדגיש כי אם אינכם אדריכלים במקצועכם, אין לכם את הכלים לתכנון בית החלומות שלכם. תמיד יהיה מישהו שיגיד "תכננתי את הבית שלי בעצמי, מתחילתו ועד סופו" ולאמיתו של דבר הוא מתכוון לומר – "היו לי צרכים, דרישות וחלומות אשר יושמו כולם ע"י אדריכל מקצועי ומיומן שידע לאגוד את כל אלו לכדי הבית הנפלא שיש לי כיום" תכנון אדריכלי לבתים פרטיים הוא החלק החשוב ביותר בדרך לתוצאה הסופית ולכן, בחירת האדריכל שיתכנן את הבית עבורכם היא משמעותית ביותר.

 

בית מושלם על כל צרכיו אומר, כי התכנון היה מדויק ומותאם אחד לאחד לבעלי הבית, הן המבוגרים והן הצעירים (וגם חיות המחמד אם ישנן כאלו) וזאת עבודה יסודית של האדריכל אשר העלה את כל אלו לכדי רשימה אחת מפורטת הנקראת בשפה המקצועית "פרוגרמה" ובה משולבים הצרכים הפונקציונליים של כלל בני הבית כולל אופי החיים בבית (מנהגי אירוח / עבודה / ייעוד וגדלים של חדרים ועוד) והשפה העיצובית המועדפת.

 

את הפרוגרמה יכול הלקוח להכין באופן עצמאי, אך בסופה תמיד מומלץ לגבשה יחד עם האדריכל המבצע, כך ניתן יהיה להעלות דגשים ורעיונות נוספים שלא חשבו עליהם קודם, כמו גם פתרונות לבעיות אחסון / פונקציונליות וכדומה.

 

יורדים לפרטים – תכנית אדריכלית

 

כאשר מתחילים בתכנון אדריכלי לבתים פרטיים, על האדריכל לגשת אל השטח ולבחון את מאפייני המגרש, כיווני השמש, מבנים שכנים ואחוזי הבנייה המותרים, כמו כן האדריכל אחראי על הגשת הבקשות להיתר הבנייה מול כלל הגופים המוניציפליים הרלוונטיים, עד לקבלת ההיתר הסופי והמלא.

 

לאחר שהוגדרו כלל האזורים בבית בפרוגרמה (אזור ציבורי- סלון/ מטבח. פינת משפחה, פינת/ חדר עבודה. אזור פרטי – חדרי השינה. ממ"ד. אזור חוץ – פרגולה, מטבח חוץ, גינה וכדומה), יכול האדריכל המבצע להתחיל בהעלאת התכנון על גבי הנייר/ התוכנה אדריכלים, תוך מתן 2-3 חלופות בהתאם למה שסוכם עם הלקוח. לאחר שנבחרה תכנית האב, "יגזרו" ממנה תכניות מפורטות אשר תישלחנה למכרזים לקבלנים השונים:

 

  • תכנית ריהוט.
  • תכנית בנייה.
  • תכנית חשמל.
  • תכנית אינסטלציה.
  • תכנית תקרות נמוכות.
  • תכנית ריצוף.
  • פריסות חיפויים בחללים רטובים.
  • תכנית תאורה.
  • תכנית נגרות.
  • תכנית מסגרות

 

וכל תכנית אחרת בהתאם לתכנית הראשית של הבית (כחלק מתאום המערכות, יתאם האדריכל פגישות עם יועצים מקצועיים בשטח כמו קונסטרוקטור, יועץ מיזוג/ חשמל/ אינסטלציה וכדומה).

 

סרג' בן דוד- האדריכל שלכם

 

נסכם בגורם החשוב ביותר לבית מושלם- בחירת האדריכל. משרדו של אדריכל סרג' בן דוד מתמחה בתכנון ועיצוב בתים פרטיים המאופיינים בסגנון אירופאי קלאסי המותאמים לאופי הישראלי. הבתים אותם תכנן סרג' בן דוד נחשבים לדוגמא לסגנון המוקפד ומהווים השראה לרבים מהאדריכלים בארץ המעוניינים להתמחות בתכנון ועיצוב בתים בסגנון אירופאי.

 

בזכות ניסיון רב שנים והבנת לקוחותיו, מצליח אדריכל סרג' בן דוד להפוך כל חלום – למציאות וכל "מבנה" לבית.

 

Leave Comment