אדריכל סרג' בן דוד

Architects and interior designers

כל מי שבונה, או מעצב את ביתו, מכיר את תחום האדריכלות ועיצוב הפנים, אך לא כולם יודעים מה ההבדל בין שני התחומים, ומה באחריותו, או בסמכותו, של האדריכל או מעצב הפנים. לפניכם מאמר אשר יעשה מעט סדר בבלגן ובסופו תוכלו לדעת, האם אתם זקוקים לשירותיו של אדריכל, או של מעצב פנים, או אולי גם וגם.

מיהו מי?

אדריכלות ועיצוב פנים הינם מקצועות הנושקים אחד לשני, בטח ובטח כאשר מדובר על תכנון מבנים ציבוריים או פרטיים.

בעוד אדריכלות נוגעת לתכנון מעטפת המבנה, עיצוב פנים מטפל בכל הפנים ונסביר:

כאשר אנו מבקשים לתכנן מבנה כלשהו, או להוסיף קומה/ חדר, האדריכל יהיה זה שאליו נפנה בראשיתו של דבר. איתו נשב ומולו נעלה את כל החלומות והצרכים שלנו ותפקידו יהיה, לתרגם את אלו לכדי תכניות אדריכליות מפורטות, הכוללות את כלל המבנה, מיקומי פתחים, חלוקת החללים, תכנון המערכות הטכניות השונות במבנה כמו חשמל, מיזוג, אינסטלציה וכדומה.

לאחר אישור הלקוח לתכנית המוצעת, יגיש האדריכל את סט התכניות המלא לרשות המקומית בה נמצא הפרויקט ולגורמים הרלוונטיים האחרים, למען קבלת היתרים ואישורי בנייה לתחילת העבודה.

לעומת האדריכל האחראי בדר"כ על הצד הטכני של הפרויקט, מעצב פנים אחראי "להפיח בו חיים" מבפנים, כאלו המתאימים לסגנון הנבחר של הלקוח, תוך שילוב חומרים מייצגים של הסגנון העיצובי, כמו ריצוף, דלתות, חלונות, גופי תאורה, תכנון המטבח, נגרות ועוד.

מעצב פנים אחראי גם להלבשת המבנה בפריטים ובאקססוריז שונים כמו ווילונות, ריהוט, כלים סניטריים התואמים את דרישת הלקוח וכדומה.

אדריכלים ומעצבי פנים ביחד ולחוד

לא תמיד ברור ללקוח מיהו מי לעיתים, וקל מאד להתבלבל, בעוד אדריכל יכול להיות גם מעצב פנים באותו הפרויקט, מעצב פנים אינו יכול להיות אדריכל, שכן, מקצוע האדריכלות דורש לימודים אקדמאים ארוכי שנים, כאשר התואר הראשון מקנה רישום ב"פנקס המהנדסים והאדריכלים" ומאפשר תכנון אדריכלי תחת מגבלות מסוימות ורק לאחר השלמת 3 שנים נוספות, יזכה לקבל את כלל ההסמכה למקצוע. לעומת זאת, מעצב פנים אינו מוסמך לבצע כל שינוי במבנה, או במעטפת, ותחומי אחריותו קשורים לפנים בלבד. לימודי עיצוב פנים אינם מחויבים בתעודה אקדמית ואין רישום בפנקס מעצבים, לרוב לימודי עיצוב פנים הינם לימודי תעודה, הכוללים לימודים של סגנונות עיצוביים ומאפייניהם השונים, תכנון מערכות שונות כמו אינסטלציה, חשמל, מיזוג וכדומה וכל הקשור להלבשת החללים השונים והענקת האופי והסגנון הנדרש ע"י הלקוח, תוך שילוב גופי תאורה, טקסטיל, אקססוריז, צבעים, חיפויים, ריצופים שונים, גופים סניטריים ועוד.

סרג' בן דוד ארכיטקטים- אדריכלות ועיצוב פנים

שילוב מנצח לפרויקט שלכם, יהיה אדריכל שהוא גם מעצב פנים, כך תוכלו להיות בטוחים שכל הפרטים מחוברים יחדיו ומנוהלים תחת קורת גג אחת יש מי שמנהל את הפרויקט באופן שוטף ומלא.

במשרדו של אדריכל סרג' בן דוד, בא לידי ביטוי החיבור בין שני אלו באופן מושלם, שכן, אדריכל סרג' בן דוד מתכנן ומעצב בתים פרטיים ובתי יוקרה מעל 20 שנה ומשלב את הסגנון האדריכלי של המבנה אל פנים החללים השונים שבו, תוך התאמה מלאה לדרישות העיצוביות של הלקוח, החל מצבע הקירות, תכנון הנגרות, הלבשת החללים השונים בריהוט, טקסטיל, גופי תאורה ועוד.

אנו מזמינים אתכם לצור קשר ולתאם פגישת היכרות בה נעלה יחדיו את החלום שלכם על הנייר ונפיח בו חיים מלאים.

נשמח לעמוד לרשותכם בכל עת.

עוד כתבות

אדריכלות מטבחים - סרג' בן דוד
מגזין

אדריכלות מטבחים

תוכן עניינים   המטבח הוא הרבה יותר מחלל להכנת מזון. הוא ליבו הפועם של הבית, מקום שבו אנו מתכנסים עם משפחה וחברים, חוגגים אירועים מיוחדים

קרא עוד »