אדריכל סרג' בן דוד

תכנון‌ ‌בתים‌ ‌פרטיים

תוכן עניינים

תכנון בתים פרטיים הוא תהליך מרגש במיוחד, הנייר החלק מתחיל לקבל קווים ועוד קווים אשר בסופם – עומד בית, לא סתם בית, אלא הבית הפרטי שלכם, במלוא הדרו, על כל הדרישות, הצרכים, הפרטים הגדולים והקטנים כאחד.

הזמן שחלף מהרגע בו הכרנו והעלנו על הכתב את כל מה שרציתם וחלמתם עליו בבית שלכם, התקופה המורכבת ומלאת הרגשות שעברה עלינו יחד, כל אלו רק מעצימים את תחושת הסיפוק בסיומו של הפרויקט, עם קבלת המפתח לבית שתמיד חלמתם עליו.

תכנון בתים פרטיים – סרג' בן דוד אדריכלים

תכנון בתים פרטיים הוא תהליך ארוך, הטומן בחובו מערכת יחסים כמעט אינטימית, עם הלקוחות השונים ולכן חשוב, כי האדריכל אשר אמון על תכנון בתים פרטיים, יהיה אדם בעל תקשורת טובה, יכולת הקשבה (אמיתית), שכן, האדריכל מתכנן את הבית ללקוח, עפ"י כל הדרישות המתאימות לו, ולא לצילומים לקטלוג.

תכנון בתים פרטיים עם סרג' בן דוד אדריכלים, מבטיח ללקוחות תהליך תכנון ועיצוב הבית באופן שקוף ושיתופי, תוך מעורבות מקסימלית בכל שלב ושלב, כמו גם בין היתר:

  • תקציב: הגדרת מסגרת תקציבית לכלל הפרויקט הכוללת גם את אחוזי החריגה.
  • מגרש הבית: בדיקת המאפיינים השונים (כיווני שמש, גובה הקרקע) ובחינת אחוזי הבנייה.
  • צרכים ודרישות: למי אין כאלו? הבית שלכם הוא רק (!) שלכם ואנו מחויבים למלא אחר כל דרישה וצורך באופן מקסימלי וללא פשרות. רשימת הצרכים (*פרוגרמה) עוברת על כל הבית ובתוך כל החללים השונים, שכן, לכל חלל בבית יש את הצורך וההגדרה שלו, כמו למשל – המטבח, חדרי השינה (הורים, ילדים, אורחים), חדרי הרחצה והשירותים, חדר השירות, חדר המגורים ועוד.
  • הפקת תכניות אדריכליות תואמות והדמיות באזורים חשובים, תוך מתן פתרונות יישומיים, יצירתיים ועיצוביים.
  • הפקת מכרזי קבלנים, לקבלת הצעות מחיר עבור כלל העבודות וחומרי הגלם.
  • פיקוח עליון בשטח הפרויקט תוך שקיפות ודיווח ללקוח באופן שוטף.
  • עבודה מול כלל הרשויות, קבלני המשנה ואנשי המקצוע השונים.

*הפרוגרמה (רשימת הצרכים והדרישות) שייכת לשלב התכנוני של הבית, חשוב מאד כי תתחילו אותה מוקדם ככל הניתן, העלו על הכתב כל דבר וצורך שאתם חושבים עליו, גם אם מופרז- כאשר ניפגש נעבור עליה, נהדק אותה ונחבר אותה למסגרת התקציב, כך שנוכל לבחון את היתכנותה בשטח.

איך כל הקסם קורה?

אם יש לכם את המטרה, אנו נסלול עבורכם את הדרך. תכנון בתים פרטיים, הוא בהחלט תהליך מיוחד מאד גם עבור הלקוח וגם עבורנו. גם לאחר פרויקטים פרטיים רבים, בעלי שפות אדריכליות שונות, בכל פעם מחדש, ההתרגשות עולה יחד עם התקדמות הפרויקט והתכניות שמקבלות חיים מהנייר אל המציאות.

בשלבי התכנון, לאחר שריכז את כלל הדרישות, מתרכז סרג' בן דוד בתרגום כל המילים לקווים, תוך ניצול הפוטנציאל התכנוני, עד לקבלת סקיצות מתאימות, מהן נבחרת אחת מרכזית (והדמיה), ממנה מופקות תכניות העבודה השונות לביצוע ע"י אנשי המקצוע השונים.

בתכנון בתים פרטיים, רמת הפירוט והגימור חייבים להיות גבוהים במיוחד, שכן, אלו כוללים בין היתר, תכניות נגרות ועיצוב מפורטות (פריסת חיפוי קיר במטבח וחדרי המקלחת, תכנית מטבח ונגרות מתאימה, תכניות הנמכת תקרה/ תאורה וכדומה), תוך מציאת פתרונות יצירתיים לנושאים כמו אחסון (בכלל הבית- מטבח/ חדרי ארונות/ חדרי ילדים/ מזווה ועוד).

ליווי בשלב הרכישות והקניות השונות, הוא חלק בלתי נפרד מהתהליך, אדריכל סרג' בן דוד מלווה את הלקוח לאורך כל הפרויקט, כמו גם לחנויות וספקים שונים, מייעץ וממליץ ותוך התייחסות לקו העיצובי שנבחר וכמובן למסגרת התקציבית שהוגדרה.

רואים את הסוף

כך, עקב בצד אגודל אנו מתקדמים. תכנון בתים פרטיים הוא תהליך מרתק, מלא בהתרגשות לכל אורכו ושיאו מגיע כמובן, עם סיומו וקבלת המפתחות.

משרדו של האדריכל סרג' בן דוד, לוקח כל פרויקט שכזה כיצירה חד פעמית, מקורית, המתרגמת את חלומו של הלקוח לכדי צורה, צבע וסגנון עיצובי וכאשר הלקוח שבע רצון מהתוצאה ומתחבר לבית – זו הצלחה עבורנו, לא פחות מזו שלו.

נשמח לעמוד לרשותכם בכל עת – חייגו אלינו או השאירו פרטים בטופס שלפניכם/ן ותקבלו מידע מפורט על תכנון בית פרטי.

עוד כתבות

אדריכלות מטבחים - סרג' בן דוד
מגזין

אדריכלות מטבחים

תוכן עניינים   המטבח הוא הרבה יותר מחלל להכנת מזון. הוא ליבו הפועם של הבית, מקום שבו אנו מתכנסים עם משפחה וחברים, חוגגים אירועים מיוחדים

קרא עוד »