מעצב פנים במרכז סרג' בן דוד

עיצוב פנים במרכז הארץ

Oly Michaelov

לפני שמתחילים לעצב את הבית מחדש או פונים למעצב פנים חשוב להיות מוכנים וזה דורש כמה וכמה פעולות. בין אם מדובר בעיצוב דירה חדשה ובין אם מדובר בעיצוב הדירה הקיימת, קודם כל צריך לפנות מקום לתכולה חדשה. מדוע אתם תוהים? ובכן המטרה של עיצוב פנים זה לעצב את החלל מחדש וזה ברוב המקרים אומר שהגיע הזמן להיפטר מלא מעט פריטים וריהוט ישן. כשמודבר בעיצוב פנים ובפרט כאשר נעזרים בשירותיו של מעצב פנים לא רק מדובר ברכישת ריהוט חדש, אלא גם בניצול נכון ואופטימלי של החלל, וכדי שמעצב פנים יידע לנתח החלל, את הגודל, את המידות, את המבנה, וכמובן את הצרכים שלכם, הוא חייב לקבל תצוגה הוליסטית של החלל מבלי שהוא מלא ועמוס בפריטים ישנים. כמו כן, אם נודה באמת, אחת הסיבות שאנו בוחרים לעצב את הבית מחדש זה כדי להתחדש ובעיקר לשנות את העיצוב הקיים שכבר לא מספק לנו את התחושה הביתית אליה אנו שואפים. מעבר לכך, גם אם הנכם מאמינים בכך וגם אם לא, זריקת דברים ישנים מפנה מקום לאנרגיות חדשות בתוך החלל.

למצוא מעצב פנים לפרויקט עיצוב פנים במרכז

כאשר מדובר בעיצוב פנים במרכז לזכור שהמרכז הוא קצת יותר אורבני משאר האזורים בארץ וכך גם סוגי הבתים והדירות, ולכן אם החלטתם לעצב את הבית מחדש מאוד מומלץ להיעזר במעצב פנים שמנוסה בתחום עיצוב הדירות במרכז ומכיר את האתגרים שהן מביאות עמם, ובפרט אם מדובר בדירות ישנות יותר. כמו כן זה מאוד חשוב לא ללכת לאיבוד בתוך תהליך העיצוב ולאבד את הזהות העצמית של הבית. בסופו של יום, אומנם המטרה של עיצוב פנים זה לחדש ולהתחדש אך בעיקר לשדרג את העצמי שלכם דרך החלל מבלי לאבד את קווי האופי שהייתם רוצים בסביבה הביתית שלכם. לשם כך, חייבים לבחור במעצב פנים שיודע לזהות את הצרכים שלכם ולהתאים לכם קו עיצובי שיתאים לכם גם בפן העיצובי, גם בפן הפונקציונלי, וגם בפן האישי. יחד עם זאת, חשוב  לשמור על ראש פתוח ולהיות פתוח לרעיונות עיצוביים חדשים, לפעמים דרך עיצוב מחדש אנו לומדים ומגלים על עצמנו דברים חדשים.

מהו התהליך של עיצוב פנים?

בין אם מדובר בעיצוב פנים במרכז או בכל מקום אחר בארץ, התהליך של עיצוב פנים טומן בתוכו כמה שלבים, חלקם טכניים, וחלקם כבר עוסקים יותר במודל העיצובי ובבחירות של ריהוט, אביזרים, צבעים, סגנונות ועוד. בפן הטכני, כדאי קודם להחליט על תקציב. התקציב לעיצוב יסייע לכם ולמעצב לתכנן ולבנות את "הטיוטה" הראשונית מבלי לחרוג מההוצאות, ככה שתדעו בדיוק במה אתם מעוניינים להשקיע יותר ולהשקיע פחות בפן העיצובי, כגון רכישת ריהוט חדש ואביזרים לבית. בשלב השני לאחר שהחלטתם על תקציב, כדאי לבחור בסגנון וקו עיצובי שהייתם רוצים להעניק לחלל, האם אתם מעוניינים בסגנון קלאסי, אורבני, כפרי, וינטאג', מודרני וכדומה. זה חשוב לבחור את קו העיצוב כדי שתהיה סינרגיה בין האביזרים והריהוט החדש שתרכשו. השלב השלישי הוא תכנון העיצוב מראש, ובשלב זה יש למעצב הפנים תפקיד חשוב בתכנון העיצוב האדריכלי וניצול החלל באופן אופטימלי תוך שמירה על פונקציונליות, נוחות, ואסתטיקה.

פינוי דירות לפני התחלת העיצוב

ובכן, רגע לפני שאתם מתחילים לעצב את ביתכם מחדש חשוב לעשות פינוי דירות ולפנות את החלל ולהיפטר מהריהוט הישן. מעבר לכך שזה הכרחי לפנות את הדירה עבור הריהוט החדש והמעוצב שלכם, יש בתהליך הפינוי משהו סימלי, זה הרגע שאתם נפרדים מהעבר ופותחים את הדלת לעתיד, וזה שלעצמו חלק חשוב בתהליך של עיצוב פנים.

עיצוב בתים פנים

עיצוב בתים פנים

Oly Michaelov

מהו בית? לכל אחד מאיתנו תשובה שונה לשאלה זו, ישנם אלו ש"בית" עבורם הוא היכן שנמצאת המשפחה וישנם אלו שעבורם הוא מבנה ובו כל החפצים היקרים לו רגשית. ואילו אנו אומרים כי "בית" הוא שילוב של שני הדברים יחדיו – מקום כל היקר נמצא, כולל בני המשפחה, וגם החפצים היקרים לנו, אלו המעלים בנו זיכרונות ותחושות נעימות ונוסטלגיות. 

כאשר אנו בונים בית, אנו רוצים להגשים את כל החלומות שלנו, שיהיה הכי יפה, הכי מעוצב, מושקע ובעיקר כזה שנעים וכייף לחזור אליו בסוף כל יום. 

אדריכל עיצוב בתים פנים

על מנת שנצליח להגשים את רשימת המשאלות שלנו, עלינו להתחיל עם חיפוש אחר האדריכל המתאים. ישנם אדריכלים רבים בשוק, וחשוב למצוא מבניהם את המקצועי ביותר, שנוכל לסמוך עליו בתכנון ובניית הבית. 

סגנון עיצובי. רגע לפני שיוצאים לחפש אחר האדריכל, חשוב להתמקד בסגנון העיצובי שאוהבים. לא תמיד נותנים על כך את הדעת ולכן כדאי לעבור על אתרים ברשת, להסתכל ברחובות, בבתים ולגבש את השפה האדריכלית המדברת אליכם. ישנם רבים בעולם העיצוב כמו סגנון כפרי, מודרני, אקלקטי, קלאסי וכדומה השונים מאד אחד מהשני, בעלי אלמנטים ייחודיים וצבעים מאפיינים. לאחר שגיבשתם את הסגנון שלכם, זהו הזמן למציאת האדריכל. לרבים מהאדריכלים שפה אדריכלית בה הם מתמחים, לעומתם ישנם אלו שיסכימו לתכנן ולעצב כל בית ובכל סגנון. תמיד כדאי לבחור אדריכל שמתמחה בסגנון שלכם, כך תוכלו להבטיח שלמות עיצובית והרמוניה בכלל המבנה, הן באדריכלות ובהן בעיצוב הבית

יוצאים לדרך

סבלנות. היא מילת המפתח. לאחר שנבחר האדריכל, יושבים יחדיו ומנסחים פרוגרמה (רשימת צרכים ודרישות) עיצובית ופרקטית, הכוללת את הדרישות על כל החללים בבית, מי יתגורר באיזה חדר, מה יהיה שימוש החדר. בנוסף לכך ישאל האדריכל על התנהלות יומיומית בבית כמו למשל- עבודה – האם עובדים מהבית, האם נדרשת פינת עבודה, או חדר עבודה ייעודי? אירוח – מהו אופי האירוח שלכם? מהם התחביבים שלכם והאם נחוץ מקום לאחסון אביזרי התחביבים כמו מוזיקה, רכיבה על אופניים, תפירה, גינון וכדומה. 

לאחר שנוסחה הפרוגרמה יתחיל שלב הסקיצות בהן יתורגמו כלל הצרכים לכדי חללים/ חדרים, פלטת צבעים עפ"י הסגנון העיצובי הנחבר וכל פרט אחר עליו סוכם על האדריכל. לאחר שהוסכם על חלופה נבחרת ולאחר תיקונים אחרונים יפיק האדריכל מהתכנית הראשית, את כלל התכניות לפרויקט: תכנית הריסה (בית קיים), תכנית בנייה, תכנית חשמל, תכנית אינסטלציה, תכנית מיזוג, תכנית נגרות, תכנית אלומיניום, תכנית פריסות חיפויים של חללים רטובים ואלמנטים ייחודיים וכל תכנית נדרשת אחרת עפ"י תכנית הראשית. 

עיצוב בתים פנים בסגנון אירופאי קלאסי

אחד הסגנונות העיצוביים הפופולאריים בארץ הוא ללא עיצוב אירופאי קלאסי ואחד מהאדריכלים המובילים בארץ בתכנון ועיצוב בסגנון זה הוא ללא ספק אדריכל סרג' בן דוד, אשר נותן לכל בית בעיצובו, נגיעה של אווירה ישראלית המתאימה לאזורנו תוך שמירה על מילוי כלל צרכי הלקוח הפונקציונליים והעיצוביים יחדיו. לאדריכל סרג' בן דוד עשרות רבות של פרויקטים מרהיבים ביופיים הפזורים בכל רחבי הארץ, שלמרות הזמן שעבר, עדיין נשארים רלוונטיים ומלאי השראה. 

ראו גם: עיצוב בית מודרני

תכנון אדריכלי בתים פרטיים

תכנון אדריכלי בתים פרטיים

Oly Michaelov

למי שאינו מגיע מתחום האדריכלות או עצוב פנים, כל בית מורכב מאותם מרכיבים: ישנו מבנה, חדרים. חלונות. דלתות. גג. גינה. בריכה. בית. אך על מנת ש"המבנה" יהיה "בית" נדרש עבורו תכנון. תכנון שיכלול את כל רצונותיו של הלקוח, את כל הצרכים ובכלל את כל החלומות. תכנון אדריכלי בתים פרטיים הוא אתגר מתמשך עד למוצר הסופי שנקרא בית.

מהו תכנון אדריכלי בתים פרטיים? 

נדגיש כי אם אינכם אדריכלים במקצועכם, אין לכם את הכלים לתכנון בית החלומות שלכם. תמיד יהיה מישהו שיגיד "תכננתי את הבית שלי בעצמי, מתחילתו ועד סופו" ולאמיתו של דבר הוא מתכוון לומר – "היו לי צרכים, דרישות וחלומות אשר יושמו כולם ע"י אדריכל מקצועי ומיומן שידע לאגוד את כל אלו לכדי הבית הנפלא שיש לי כיום" תכנון אדריכלי לבתים פרטיים הוא החלק החשוב ביותר בדרך לתוצאה הסופית ולכן, בחירת האדריכל שיתכנן את הבית עבורכם היא משמעותית ביותר.

בית מושלם על כל צרכיו אומר, כי התכנון היה מדויק ומותאם אחד לאחד לבעלי הבית, הן המבוגרים והן הצעירים (וגם חיות המחמד אם ישנן כאלו) וזאת עבודה יסודית של האדריכל אשר העלה את כל אלו לכדי רשימה אחת מפורטת הנקראת בשפה המקצועית "פרוגרמה" ובה משולבים הצרכים הפונקציונליים של כלל בני הבית כולל אופי החיים בבית (מנהגי אירוח / עבודה / ייעוד וגדלים של חדרים ועוד) והשפה העיצובית המועדפת.

את הפרוגרמה יכול הלקוח להכין באופן עצמאי, אך בסופה תמיד מומלץ לגבשה יחד עם האדריכל המבצע, כך ניתן יהיה להעלות דגשים ורעיונות נוספים שלא חשבו עליהם קודם, כמו גם פתרונות לבעיות אחסון / פונקציונליות וכדומה. 

יורדים לפרטים – תכנית אדריכלית

כאשר מתחילים בתכנון אדריכלי לבתים פרטיים, על האדריכל לגשת אל השטח ולבחון את מאפייני המגרש, כיווני השמש, מבנים שכנים ואחוזי הבנייה המותרים, כמו כן האדריכל אחראי על הגשת הבקשות להיתר הבנייה מול כלל הגופים המוניציפליים הרלוונטיים, עד לקבלת ההיתר הסופי והמלא.

לאחר שהוגדרו כלל האזורים בבית בפרוגרמה (אזור ציבורי- סלון/ מטבח. פינת משפחה, פינת/ חדר עבודה. אזור פרטי – חדרי השינה. ממ"ד. אזור חוץ – פרגולה, מטבח חוץ, גינה וכדומה), יכול האדריכל המבצע להתחיל בהעלאת התכנון על גבי הנייר/ התוכנה אדריכלים, תוך מתן 2-3 חלופות בהתאם למה שסוכם עם הלקוח. לאחר שנבחרה תכנית האב, "יגזרו" ממנה תכניות מפורטות אשר תישלחנה למכרזים לקבלנים השונים: 

 • תכנית ריהוט.
 • תכנית בנייה. 
 • תכנית חשמל.
 • תכנית אינסטלציה.
 • תכנית תקרות נמוכות.
 • תכנית ריצוף.
 • פריסות חיפויים בחללים רטובים.
 • תכנית תאורה.
 • תכנית נגרות.
 • תכנית מסגרות

וכל תכנית אחרת בהתאם לתכנית הראשית של הבית (כחלק מתאום המערכות, יתאם האדריכל פגישות עם יועצים מקצועיים בשטח כמו קונסטרוקטור, יועץ מיזוג/ חשמל/ אינסטלציה וכדומה).

סרג' בן דוד- האדריכל שלכם

נסכם בגורם החשוב ביותר לבית מושלם- בחירת האדריכל. משרדו של אדריכל סרג' בן דוד מתמחה בתכנון ועיצוב בתים פרטיים המאופיינים בסגנון אירופאי קלאסי המותאמים לאופי הישראלי. הבתים אותם תכנן סרג' בן דוד נחשבים לדוגמא לסגנון המוקפד ומהווים השראה לרבים מהאדריכלים בארץ המעוניינים להתמחות בתכנון ועיצוב בתים בסגנון אירופאי.

בזכות ניסיון רב שנים והבנת לקוחותיו, מצליח אדריכל סרג' בן דוד להפוך כל חלום – למציאות וכל "מבנה" לבית.

עיצוב בתים פרטיים

עיצוב בתים פרטיים – עיצוב אישי לבית שלכם

Oly Michaelov

הבית שלכם. החיים שלכם. המשפחה שלכם. כאשר אנו בונים בית, או מעוניינים לשפץ ולרענן, חלק בלתי נפרד מהתהליך הוא העיצוב – הן בעניין חלוקה מחדש של הבית לחללים מתאימים יותר, עפ"י צורך והן בעניין סגנון עיצובי, קונספט שלם המשרה אווירה נעימה ומזמינה בבית. שני אלו – התכנון והעיצוב הם אשר בסופו של דבר הופכים את הבית ל- בית שבו אתם מרגישים "בבית". 

אז כיצד אפשר גם לתכנן נכון וגם לעצב נכון? על כך במאמר שלפניכם. 

עיצוב בתים פרטיים – צעדים ראשונים

נכון שזה מרגש ונכון שזה הזמן להגשים חלומות, אך יש לעשות את כל התהליך בצורה נכונה, פרקטית וכזו שגם תהנו מהדרך.

מי האדריכל?

זה הזמן לאתר את האדריכל שיצא אתכם לפרויקט חייכם ועל מנת לוודא שאכן תקבלו את המענה המיטבי, חשוב לבחור אדריכל מנוסה ומקצועי, אך גם כזה שאתם מרגישים נוח במחיצתו והתקשורת פתוחה בניכם. חשוב לזכור כי אדריכל – טוב ככל שיהיה – שאין איתו כימיה ואין תקשורת רציפה – אינו האדריכל המתאים לכם וחווית התכנון תהפוך לסבל מתמשך. 

מתחילים. 

פגישת היכרות ראשונה בה כל אחד מכיר את השני ומעלים על הכתב את כל החלומות, הרצונות והצרכים שלכם.. 

על מנת שלא ללכת לאיבוד, חשוב להגדיר מסגרת תקציב – כך תהיו ממוקדים ומדויקים יותר בתהליך. 

תכניות ותכנונים.

הנייר סופג הכל ואנו מתחילים להכין רשימת צרכים ודרישות לכל חדר וחדר בבית, רשימה זו נקראת  "פרוגרמה". לכל חדר בבית יש שימוש ספציפי ופריטים / ריהוט/ אביזרים המגיעים איתו, בנוסף לאלו, חשוב להגדיר את מי ישמש החדר? אילו סוגים של שימוש מתוכנן לחדר, מה הסגנון העיצובי המבוקש וכל דבר נוסף שנראה לכם חשוב להשלמת התמונה. 

עיצוב בתים פרטיים מקבל חיים כאשר אנו מעלים את התכניות אל המחשב ונערכים לסקיצה אשר תואמת את החלום ולאחר אישורה, מעלים קווים על גבי קווים, עד לקבלת התכניות הבאות: 

 • תכנית ריהוט – העמדה.
 • תכנית מיזוג.
 • תכנית חשמל.
 • תכנית נגרות / מטבח.
 • תכנית אלומיניום.
 • תכנית פריסה לחללים רטובים.
 • תכנית ריצוף / חיפוי קירות.
 • תכנית אינסטלציה.

וכל תכנית נוספת הנדרשת עפ"י התכנית ההעמדה הראשית. את כלל התכניות המאושרות מוציאים למכרז קבלנים לקבלת הצעות מחיר לכל מקצוע ומקצוע. 

יורדים לשטח

זהו השלב בו הדברים מתחילים להתחבר, לקבל צורה ומוחשיות מתוך הנייר אל העולם האמיתי. 

לאחר השלמת כלל התהליך התכנוני,  הבירוקרטי, הכספי, אפשר לומר כי יוצאים לדרך. נקבעים לוחות זמנים לכל שלב עד לסיום הפרויקט ואפשר להתחיל לבחור את חומרי הגמר לפרויקט- ריצוץ, חיפוי, מטבח, גופי תאורה, דלתות פנים וחוץ ועוד…

עיצוב בתים פרטיים – אדריכל סרג' בן דוד

אדריכל סרג' בן דוד – מתמחה בתכנון ועיצוב פנים של בתים בסגנון אירופאי קלאסי עם טאצ' ישראלי ים תיכוני המעניק להם את היופי והייחודיות המאפיינים את עבודותיו של בן דוד.

אדריכל שהוא גם מעצב פנים, הוא השילוב המושלם והמנצח לפרויקט החלומות שלכם, המאפשר לכם להגיע לכל פרט ולכל נקודה ולקבל מענה ממקור אחד בלבד שמכיר ושולט בתמונה הכוללת. 

אדריכל סרג' בן דוד, מתמחה בתכנון ועיצוב פנים של ווילות פאר ובתי יוקרה מפנקים. 

נשמח לבנות את הבית המפנק שלכם. 

אדריכלים

אדריכלים – מה צריך לדעת לפני בחירת אדריכל

Oly Michaelov

אדריכלים, בהגדרה "יבשה", הם אנשים העוסקים בתכנון מבנים, בתים, בניינים, מבני ציבור, ערים, נוף, פארקים ועוד, אך אם נודה בכך, אדריכלים נחשבים לסוג של אמנים, כאלו שתכננו מבנים עתיקים/ חדישים בעלי מראה אדריכלי ייחודי שהתפרסמו ברחבי העולם, כמו האדריכלית זאהה חדיד, או האדריכל מיס ואן דה רוהה ואחרים. אדריכלים המעוניינים למתג את עצמם לתחום מסוים, מתמחים בו ונחשבים לאוטוריטה בנישה הספציפית שבחרו, כמו למשל אדריכלים המתמחים בסגנון מודרני/ תעשייתי / יוקרתי וכדומה, אליהם יגיעו אלו המעוניינים בבית בסגנון המסוים ואף ישלמו על כך ממיטב כספם. כיצד אם כן, נוכל לדעת איזה אדריכלים מומלצים לפרויקט הפרטי שלנו? על כך במאמר שלפניכם. 

איך לבחור את האחד מתוך רשימת אדריכלים מומלצים? 

כמו בכל פרויקט חשוב בחיים – המלצות. זו ההתחלה, ובודאי כאשר מדובר על פרויקט חייכם. עם קבלת ההחלטה על הפרויקט, הדבר הראשון החשוב ביותר הוא מציאת ה-אדריכל שלכם. מתוך רשימה לא קטנה של אדריכלים ישנו האחד שמתאים לכם, הן בסגנון, הן בתקציב ולא פחות חשוב – בכימיה שיש בניכם. 

לאחר קבלת המלצות על כמה אדריכלים, כדאי להיכנס לאתרים ולבחון את הפרויקטים השונים ואת היכולות התכנוניות של האדריכל. לאחר מכן ובמידה ומתאים, יש לתאם פגישה ולבחון את הנקודות החשובות לכם באופן אישי. שלוש נקודות קריטיות להתייחסות הן: 

 • התמחות וניסיון. 
 • מיומנויות מקצועיות.
 • חיבור אישי.

חשוב לזכור כי אדריכל הוא גם "מנהל על" של הפרויקט, עליו לדעת מה קורה בכל רגע נתון ובמידה וישנן תקלות (ויש), עליו למצוא את הפתרון המיטבי לשביעות רצון הלקוח. בנוסף, האדריכל צריך לדעת לנהל את האנשים העובדים תחתיו, בין אם מדובר במנהל הפרויקט בשטח/ הקונסטרוקטור/ הספקים השונים וזאת על מנת להבטיח כי הפרויקט יתקדם ללא תקלות, או לפחות, עם מינימום אפשרי של תקלות. 

בכל הקשור לבירוקרטיה חשוב כי האדריכל יכיר את חוקי התכנון והבנייה באזור המוניציפלי של המגרש שלכם, מה שמסייע מאד בכל סבך הניירת והטפסים הנדרשים. 

על האדריכל המיועד לדעת לשאול אתכם את השאלות שאתם לא יודעים לשאול, להאיר את תשומת ליבכם לפרטים קטנים, אך קריטיים לתכנון של הבית, תוך הארת נקודות בעייתיות ומציאת פתרונות יצירתיים ומתאימים למנהגי החיים שלכם ושל בני הבית. 

סרג' בן דוד אדריכלות

משרדו של אדריכל סרג' בן דוד פועל מאז 1998 ובאמתחתו תכנון ועיצוב בתים פרטיים ובתי יוקרה רבים הפזורים בכל רחבי הארץ. 

לאדריכל סרג' בן דוד, שפה תכנונית עיצובית ייחודית אשר משלבת יוקרה אירופאית קלאסית, עם נגיעה ישראלית חמימה, המתאימה למזג הישראלי המקומי. 

הבתים בתכנונו של אדריכל סרג' בן דוד נחשבים ליצירות אמנות קלאסיות, בעלות שפה אדריכלית עשירה וייחודית, מלאת אמירה, בדיוק כמו הלקוחות להם מתוכננים הבתים.

מחפשים להגשים חלום?

נשמח לעמוד לרשותכם. 

סרג' בן דוד אדריכלות.

ראו גם: עיצוב יוקרתי לבית

אדריכל בתים פרטיים

אדריכל בתים פרטיים

Oly Michaelov

בבואנו לבנות את בית החלומות שלנו, נעדיף תמיד לבחור אדריכל שמבין ומתמחה בסגנון העיצובי שהיינו רוצים לראות בתכנון ועיצוב הבית. הרגע הזה שלכם ועליו אל תתפשרו, בכל הקשור לתכנון ועיצוב בתי יוקרה, הרשו לנו להציג בפניכם את אדריכל סרג' בן דוד, אשר מתמחה בתכנון ועיצוב בתי יוקרה מאופיינים בסגנון מודרני, עם נגיעות אירופאיות קלאסיות ייחודיות. אדריכל סרג' בן דוד הינו אדריכל בתים פרטיים באופן המופשט יותר של המונח, קרי, אדריכל סרג' בן דוד מתכנן לא רק בתי יוקרה, אלא סביבת מחייה יוקרתית שלמה והרמונית, המעניקה לשוהים בה אווירה חמימה ומשפחתית על כל הפינוקים.

?מיהו אדריכל בתים פרטיים

אדריכל בתים פרטיים – להבדיל מאדריכל של מבני ציבור, או אדריכל נוף, עובד בצמוד עם הלקוח על כלל הפרטים החשובים לו, מהגדול ועד הפרט הקטן ביותר.

בין אדריכל בתים פרטיים לבין הלקוח, נוצרת מערכת יחסים מקצועית קרובה, המאפשרת ללקוח לשתף את האדריכל בפרטים אישיים מחייו וזאת על מנת לתכנן ולעצב את המרחבים בבית באופן מושלם לסגנון חיי המשפחה המתגוררת בבית, לכן חשוב שהאדריכל יהיה אדם דיסקרטי ביותר, שכן, הלקוח משתף אותו לעמקי פרטיותו.

אדריכל בתים פרטיים צריך לדעת להיות זמין, קשוב וסובלני כלפיי הלקוח, מתוך מטרה וכוונה להגשים עבורו את כל החלומות שביקש בנוגע לבית, תוך ליווי לפגישות מקצועיות / ספקים / רכישות/ מוצרי גמר, עד הלבשת כלל הבית ומסירת המפתח לידי הלקוח.

?מה חשוב לדעת על אדריכל בתים פרטיים

החיפוש אחר אדריכל בתים פרטיים אשר יידע להגשים לכם את בית החלומות, הוא קריטי ביותר. אתם אמורים להרגיש בנוח מולו, פתוחים ובטוחים שידע להפיק מהאינפורמציה שלכם בדיוק של אחד לאחד את כל המאוויים שלכם, הרצונות, הדרישות, הן ברמה הפרקטית והן ברמה העיצובית, החל מתכנון מעטפת הבית, מיקומי הפתחים וכיו"ב ועד רמת התאמת כל חלל וחלל בבית העתידי לכל אחד מבני הבית, המבוגרים והצעירים כאחד.

הפרויקט שלכם, אינו עניין של יום או יומיים וגם לא חודש או חודשיים, לכן, הכימיה בניכם חשובה מאין כמותה. זהו התנאי הראשון – אם אין כימיה בין הלקוח לבין האדריכל, הדרך תהיה מלווה בקשיים, תסכולים ועגמת נפש. בנוסף לכימיה, חשוב לסמוך על האדריכל כי יכיר על בוריו את הסגנון העיצובי שלכם ולכן, התמחות בתחום היא הכרח. ישנן כמובן עוד נקודות חשובות נוספות לכל לקוח ולקוח וחשוב כי רשימת הדרישות שלכם מהאדריכל- תקבל מענה מקסימלי.

אדריכל סרג' בן דוד – האדריכל שלכם לבית יוקרתי

אדריכל סרג' בן דוד מביא אתו של שולחן התכניות, ניסיון של שנים בתכנון ועיצוב מרחבי יוקרה מפנקים בסגנון יוקרתי מודרני, תוך יישום פריטים בניחוח אירופאי ישראלי, המתאימים למזג האוויר שלנו בארץ. הבתים של אדריכל סרג' בן דוד הם ראיה כי שילוב אירופאי וארצישראלי עובדים יחד בהחלט וניתן להתרשם מבתים רבים בתכנונו בכל רחבי הארץ.

לתכנון בית החלומות שלכם, צרו קשר כעת.

עיצוב פנים בית פרטי

עיצוב פנים בית פרטי

Oly Michaelov

בכל הנוגע לתכנון ועיצוב פנים בית פרטי, אנו מציעים לכם תמיד להתחיל מנשימה עמוקה….שכן, הדרך ארוכה, מפותלת, מלאת מורדות ועליות אבל יחד עם זאת, מהנה, מאתגרת ובסופה מחכה לכם הבית היפה והמעוצב שלכם, מה יותר טוב מזה???

מה צריך לקחת לדרך וכיצד מתחילים בעיצוב פנים בית פרטי? על כך במאמר לפניכם. 

צעד בראשון. אדריכל ומעצב פנים. 

כפי שאמרנו, הדרך ארוכה ומפותלת ולכן עדיף ורצוי לשכור את שירותיו של אדריכל ומעצב פנים מקצועי ומנוסה, אשר מתמחה בסגנון העיצובי שלכם, כך תוכלו לדעת בוודאות כי החלום שלכם על הבית המושלם- אכן יתגשם ובאופן המעוצב ביותר. 

עולם העיצוב משופע בסגנונות רבים ושונים, לכן, חשוב לדעת איזהו הסגנון העיצובי האהוב עליכם ובכך לדייק את החיפוש אחר האדריכל ומעצב פנים אשר מתמחים באותו הסגנון, כמו כפרי, מודרני, יוקרתי תעשייתי וכדומה. 

עיצוב פנים בית פרטי- יורדים לפרטים הקטנים. 

על מנת שתקבלו בדיוק את מה שאתם רוצים, חשוב ביותר לשבת עם האדריכל שבחרתם ולהעלות על הכתב את כל הדרישות והצרכים, לא רק שלכם, אלא של כל בני המשפחה ואפילו חיות המחמד. ככל שתרדו לפרטים- כך התכנון והעיצוב יהיו מדויקים ומותאמים לכם במקסימום. רשימת צרכים כללית יכולה לכלול למשל את הנקודות הבאות:

 • כמה בני משפחה ומה הגילאים?
 • האם לכל אחד חדר?
 • מה מטרתו של כל חלל וחלל בבית?
 • מה אופי החיים בבית- האם מארחים הרבה? האם נוהגים לשבת יחדיו בסלון/ במטבח?
 • האם עובדים מהבית?
 • מהם התחביבים של בני הבית?

ועוד שאלות אחרות, כאשר אנו נכנסים לפרטים של החללים עצמם כמו- גודל חדרי השינה, המטבח, הסלון, תכנון החצר/ גינה וכדומה. 

אחד הפרמטרים החשובים בפרויקט שלכם הוא- מסגרת תקציבית. ישנם אלו שיאמרו כי "יודעים בכמה מתחילים אך לא יודעים בכמה גומרים" וזאת מן הטעם הפשוט שהאדריכל/ המעצב אותו שכרו לא דאג לשמור על מסגרת התקציב שהוגדרה ולכן היו חריגות ממנה, הקפידו להדגיש את המסגרת ממנה לא תחרגו. 

עולים על הנייר. תכניות עבודה. 

לרוב, לאחר שהאדריכל קיבל מכם את מירב האינפורמציה, מתחילים לגבש את התכניות לסקיצות ראשוניות (תלוי כמה סיכמתם עם האדריכל) עד לקבלת תכנית שלמה ומגובשת איתה יוצאים לדרך: 

 • תכנית הריסה (בית קיים).
 • תכנית בנייה.
 • תכנית ריהוט/ צבעים.
 • תכנית חשמל.
 • תכנית אינסטלציה.
 • תכנית סניטריה.
 • תכנית מיזוג.
 • תכנית אלומיניום.
 • תכנית נגרות.

ותכניות עבודה נוספות בהתאם לתכנית הכללית של הבית, אותן מגישים לקבלן המבצע. 

עיצוב פנים בית פרטי אדריכל סרג' בן דוד.

אדריכל סרג' בן דוד נחשב לאחד מהאדריכלים המובילים בארץ בסגנון יוקרתי אירופאי קלאסי וזאת תוך שילוב אלמנטים וטאצ' ישראלי, החל מן הקו התכנוני של מעטפת הבית ועד לאחרון הפריטים בתוכו בכל הקשור לעיצוב פנים והלבשת הבית.

סרג' בן דוד הוא אדריכל ומעצב פנים מנוסה וותיק המעמיד לנגד עיניו את הלקוח. את הדרישות. את הצרכים ומקפיד למלא אחר כולם באופן פונקציונלי ואסתטי מושלם. 

משרדו של אדריכל סרג' בן דוד אחראי על תכנון ועיצוב כמה מהפרויקטים היפים בארץ הן במגזר הציבורי והן במגזר הפרטי ועבודותיו מוצגות בספרי אדריכלות ומגזינים יוקרתיים רבים.

עיצוב בית מודרני

עיצוב בית מודרני

Oly Michaelov

רבים שוגים במחשבה כי עיצוב בית מודרני משמעו עיצוב בית מנוכר וקר, וזה יכול להיות נכון אך רק במידה ומדובר במעצב שאינו יודע לעשות את עבודתו כראוי. 

עיצוב בית מודרני הינו עיצוב מינימליסטי, אשר מדגיש בעיקר פונקציונליות וחללים פתוחים ורחבים, מה שמאפשר לתת טאצ' עיצובי בתיבול נקודות חן של סגנון החיים של דיירי הבית, כך שמתקבל בסופו של דבר בית בעיצוב מודרני, חמים ונעים. 

עיצוב בית מודרני – מאפיינים. 

 • סגנון העיצוב המודרני מבוסס על "פחות שווה יותר" כאשר הכוונה היא לצמצם בקישוטיות, להתמקד בפרקטיות תוך שילוב אלמנטים גיאומטריים ברובם ולשמור על תחושה נקייה זורמת והרמונית. 
 • חומרי הגלם המאפיינים את הסגנון הינם בטון, עץ ומתכת והצבעים בהם נעשה שימוש בעיצוב בית מודרני יהיו בדר"כ בהירים/ גוון בהיר/ ניטרלי.
 • על מנת לשמור על התחושה הפתוחה, ניעזר לרוב באלמנטים שקופים לחלוקה בין החללים השונים ובדלתות זכוכית.
 • השימוש בזכוכית מסייע לאור טבעי מן החוץ להיכנס פנימה אל החללים, לכן ככל שהפתחים יהיו רחבים יותר, כך יוכל אור טבעי להיכנס פנימה ולהשלים את האווירה העיצובית.
 • כתוספת לאווירה המודרנית, ניעזר בגופי תאורה נסתרים/ שקועים בגוון לבן/ ניקל/ מתכת, בעלי גוון תאורה לבן. את התאורה האינטימית יותר נשלב בנקודות קטנות בחדרי השינה/ פינות ישיבה/ צידי מדרגות, באופן משתלב שאינו גונב את תשומת הלב. 
 • התאורה בעיצוב בית מודרני היא קריטית ובעלת חשיבות עליונה כהשלמה לאווירה הכללית, כאן ניעזר בגופים בעלי מראה נקי, חוסכי אנרגיה. 

כיצד הופכים בית מודרני ל"בית שלנו"?

כמו בכל סגנון עיצובי, ברגע שנוסיף את הטאצ' האישי שלנו, כך נרגיש "יותר בבית", ככל שנשלב אלמנטים עיצוביים ייחודיים, כך הבית יהיה "שלנו", מזמין, חמים ונעים ו…מודרני. 

אלמנט עיצובי אהוב במיוחד בארץ הוא הדגשה של קיר אחד בסלון ולהעניק לו מראה שונה משאר הקירות כמו למשל שילוב בריקים, טיח דקורטיבי (שליכט צבעוני), גוון שונה מהגוון הכללי של הקירות בחלל. הכלל המנחה העיקרי בעיצוב בית מודרני הוא – לא להעמיס על מנת שלא להכביד על העין ועל התחושה האוורירית אותה אנו מקבלים מהסגנון המודרני. 

ריהוט מתאים לסגנון מודרני הינו ריהוט "מרחף" בעל קווים ישרים נקיים (מזנון מרחף, מדרגות מרחפות, מעקה זכוכית ועוד). 

שילובים של טקסטורות מאותו הצבע, מעניקים משחקים "שקטים", של אווירה חמימה, כמו למשל- על קיר בריקים לבן, נציב ספת "ר" מעור לבן ועל הרצפה נניח שטיח צמר לבן ובפינת החדר תעמוד מנורת רצפה לבנה עם תאורה ממוקדת. כל אלו מעניקים שלמות הרמוניה עיצובית מודרנית. 

לסיכום. 

אם אתם מאוהבי הסגנון המודרני, הגעתם למקום הנכון, משרדו של אדריכל סרג' בן דוד מתמחה בתכנון ועיצוב פנים של בתי יוקרה בסגנון מודרני מאז 1998 ואחד מהמובילים בארץ בסגנון זה. 

אדריכל סרג' בן דוד אחראי על תכנון ועיצוב פרויקטים רבים בכל רחבי הארץ, החל מתכנון ערים, שכונות מגורים, מרכזים מסחריים ולקוחות פרטיים. 

העבודה עם אדריכל סרג' בן דוד מעניקה ללקוח את הביטחון והשקט כי יש קשב לרצונות והדרישות, תוך התאמה מושלמת לסגנון המודרני המבוקש. 

אדריכלים

אדריכל בתים פרטיים

Oly Michaelov

אדריכל בתים פרטיים, בדיוק כמו אדריכל מבנים, מחויב בראשיתו של תכנון לבטיחותו ולעמידותו של המבנה עפ"י כל כללי וחוקי הבנייה. ההבדל בין שני האדריכלים הוא שכאשר הלקוח הוא לקוח פרטי כמו בבניית בית – היחסים הנוצרים בינו ולבין האדריכל שבונה את ביתו, קרובים ביותר ועל האדריכל להיות קשוב וזמין לכל צורך של הלקוח (כמובן ללא הגזמה או העמסת יתר).

כאשר אדריכל מתכנן ובונה בניין – הוא כמעט ואינו נפגש עם דייריו, אלא עובד מול המפקח והקבלן המבצע וכך קל יותר לעבוד ללא בקשות אישיות, או גחמות אשר עלולות לעכב את הבנייה כולה.

אדריכל בתים פרטיים הוא זה אשר יילך אתכם לכל אורך הפרויקט, יהיה לצידכם ויקפיד על איכות ביצוע ברמות הגבוהות ביותר החל משלב התכניות ועד קבלת המפתח.

כיצד בוחרים אדריכל בתים פרטיים?

אנו מניחים כי אם אתם בשלבים הראשונים של הגשמת החלום, בוודאי ומן הסתם, התחלתם לחפש אחר אותו אדריכל שילווה את החלום לבית פרטי משלכם על כל הפנטזיות והרצונות.

איך אם כן מוצאים את אותו אדריכל, שיידע להיות קשוב, מקצועי ואמין  וגם כזה שבאמת ילך אתכם על כל השיגעונות?

 • ובכן, כמובן שתמיד טוב לקבל המלצות מאלו שבנו עם אותו אדריכל, חשוב לשאול את כל השאלות שצריך (אגב- שאלה על עלויות אינה רלוונטית, שכן, לא תמיד מה שהחברים/ בני המשפחה בנו, זהה או שווה ערך כספי למה שאתם מתכננים) כמו למשל- זמינות, קשב, פתיחות, שקיפות, יצירתיות מקצועיות, ניסיון וכמובן, יודע למצוא פתרונות יצירתיים ושימושיים לצרכים שלכם.
 • היכן אתם בונים? אם חשובה לכם הזמינות של האדריכל, כדאי לשכור את שירותיו של משרד/ אדריכל בקרבת הפרויקט.
 • אם יש לכם סגנון עיצובי שאתם אוהבים וחשוב לכם לדעת כי האדריכל המיועד יתמחה באותו הסגנון – חשוב לציין זאת.
 • כימיה. טוב ככל שיהיה. מנוסה ומקצועי ככל שיהיה. אם אתם חשים שאין לכם כימיה עם האדריכל הפוטנציאלי- אל תשכרו את שירותיו. חוסר כימיה, מוביל לחוסר תקשורת וחוסר הבנה ובסופו של דבר, לתוצאה שאינה תואמת את הציפיות שלכם. "כימיה" היא מפתח חשוב להצלחת הפרויקט שלכם.

סרג' בן דוד אדריכל בתים פרטיים.

במשרדו של סרג' בן דוד מתכננים בתי יוקרה פרטיים בסגנון מודרני/ אירופאי קלאסי בעלי חזות ייחודית שתמיד נשארת רלוונטית.

התכנון האדריכלי של סרג' בן דוד מוקפד ביותר ויורד עד לרמת הפרטים הקטנים – מחוץ לבית ועד לרמת עיצוב פנים. השפה האדריכלית של הבתים בתכנונו של סרג' בן דוד, משלבת את התרבות הישראלית יחד עם הקלאסיקה האירופאית, מה שמייצר בתים אסתטיים ופונקציונליים עם אמירה בולטת.

לתכנון בית החלומות שלכם, צרו קשר כעת.

אדריכלות

אדריכל חלומות

Oly Michaelov

רבים מכירים את המונח "אדריכל חלומות" ויבקשו לעצמם אדריכל שכזה, שיוכל לקחת את כל החלומות והפנטזיות שלנו וכמו קסם- יגשים את כולם.

ישנם אדריכלי חלומות שמתכננים ווילות מפוארות ומגדלי יוקרה מעוצבים וחלקם אף מופיעים במגזינים נחשבים בעולם, לעומתם- ישנם אדריכלי חלומות שיגשימו את החלום הפרטי שלכם- מותאם גם לסגנון וגם לתקציב שלכם.

היכן נמצא אדריכל החלומות שלכם?

כל אחד שבונה או משפץ, מתחיל את המסע עם חלום. חלום על איך הבית יראה, איזה מטבח יהיה, מה גודל הסלון, או איזה חדר שינה מפנק הוא רוצה. על מנת שיוכל להגשים את כל אלו (ויותר) חשוב לאתר את ה-אדריכל המתאים לכך. איך מתחילים את המסע אל עבר הגשמת החלום???

נתחיל מפה לאוזן- לרוב אנו פונים אל בני משפחה, או חברים אשר בנו או שיפצו לאחרונה ומבקשים המלצות על האדריכל ושאר בעלי המקצוע שלקחו חלק בפרויקט. בנוסף להמלצות מקרובים, אנו ממשיכים את החיפוש אחר אדריכל החלומות שלנו ברחבי הרשת ובמדיה החברתית.

מה חשוב לדעת לפני שסוגרים עם אדריכל חלומות?

פרמטרים רבים יש לקחת בחשבון לפני שמחליטים מי יהיה אדריכל החלומות שלכם, לפניכם כמה מהבולטים שבהם:

סגנון חיים וסגנון עיצובי.

במידה ואתם מנהלים אורח חיים מסויים המבוסס על דרך חיים הוליסטית/ אנתרופוסופית/ אחר, חשוב לפנות לאדריכל שמכיר ומתכנן עפ"י אורח חיים שתומך בכך.

אדריכלים צריכים לדעת לתכנן בכל סגנון עיצובי, אך ישנם גם אלו המתמחים בסגנונות ספציפיים- מה חשוב לכם?

זמינות לפרויקט וללקוח.

פרויקט בניית בית החלומות שלכם אינו מקום לפשרות וחשוב לוודא האם משרד האדריכלים/ האדריכל שאת בוחרים אכן זמינים לכם בשעות שנוחות לכם.

ידע וניסיון מקצועי

חשוב לבדוק מהו הניסיון המקצועי של האדריכל והאם יש לו ידע רלוונטי לצרכים התכנוניים שלכם.

ראיה קדימה

בית הוא אמנם קבוע, אך החיים שלנו אינם כאלו. תכנון בית החלומות שלכם צריך להיות עם חשיבה קדימה- ילדים שיבואו, קומה/ חדר שנרצה להוסיף ועוד. על אלו יש לתת את הדעת במעמד התכנון.

אנשי מקצוע נוספים בפרויקט

אדריכל חלומות יודע כי ללא צוות מקצועי ומיומן, לא היה מגיע להיכן שהגיע ולכן חשוב לדעת כי האדריכל שתבחרו עובד תוך שת"פ עם מודדים/ מהנדסים/ קבלנים/ / מפקחים/ חברות בנייה ומוצרי גמר וכדומה. אדריכל עם צוותים נרחבים יידע לספק שירות איכותי ומקצועי יותר.

אדריכל עצמאי או משרד אדריכלים?

כך או כך, מה שחשוב הוא לבחור משרד או אדריכל אתו אתם מרגישים נוח.

חשוב להדגיש כי ישנם פרמטרים רבים לבחירת אדריכל החלומות שלכם ולכן אל תמהרו להחליט עד שתרגישו כי כל הדרישות שלכם קיבלו מענה מקסימלי.

נסכם.

משרד אדריכלות ועיצוב פנים בניהולו של האדריכל סרג’ בן דוד הוא המשרד אותו אתם צריכים לתכנון בית החלומות שלכם.

למשרד ניסיון רב שנים בכל הקשור לתכנון ועיצוב פנים של בתי יוקרה ובתים פרטיים, תוך שילוב שפה אדריכלית מגובשת בהשראת האקלים התרבותי הישראלי.

אדריכל סרג' בן דוד מתמחה בתכנון מבנים בסגנון מודרני קלאסי ומשלב בהרמוניה אלמנטים אירופיים קלאסיים, תוך דגש על פונקציונליות ואסתטיקה יחד. הבתים והמבנים בתכנונו של אדריכל סרג' בן דוד נחשבים ליצירות קלאסיות, נצחיות אשר אינם מושפעים מטרנדים ולכן עומדים במבחן הזמן בהצלחה.  

3 2 1