עיצוב פנים בית פרטי

עיצוב פנים בית פרטי

sahar

בכל הנוגע לתכנון ועיצוב פנים בית פרטי, אנו מציעים לכם תמיד להתחיל מנשימה עמוקה….שכן, הדרך ארוכה, מפותלת, מלאת מורדות ועליות אבל יחד עם זאת, מהנה, מאתגרת ובסופה מחכה לכם הבית היפה והמעוצב שלכם, מה יותר טוב מזה???

מה צריך לקחת לדרך וכיצד מתחילים בעיצוב פנים בית פרטי? על כך במאמר לפניכם. 

צעד בראשון. אדריכל ומעצב פנים. 

כפי שאמרנו, הדרך ארוכה ומפותלת ולכן עדיף ורצוי לשכור את שירותיו של אדריכל ומעצב פנים מקצועי ומנוסה, אשר מתמחה בסגנון העיצובי שלכם, כך תוכלו לדעת בוודאות כי החלום שלכם על הבית המושלם- אכן יתגשם ובאופן המעוצב ביותר. 

עולם העיצוב משופע בסגנונות רבים ושונים, לכן, חשוב לדעת איזהו הסגנון העיצובי האהוב עליכם ובכך לדייק את החיפוש אחר האדריכל ומעצב פנים אשר מתמחים באותו הסגנון, כמו כפרי, מודרני, יוקרתי תעשייתי וכדומה. 

עיצוב פנים בית פרטי- יורדים לפרטים הקטנים. 

על מנת שתקבלו בדיוק את מה שאתם רוצים, חשוב ביותר לשבת עם האדריכל שבחרתם ולהעלות על הכתב את כל הדרישות והצרכים, לא רק שלכם, אלא של כל בני המשפחה ואפילו חיות המחמד. ככל שתרדו לפרטים- כך התכנון והעיצוב יהיו מדויקים ומותאמים לכם במקסימום. רשימת צרכים כללית יכולה לכלול למשל את הנקודות הבאות:

 • כמה בני משפחה ומה הגילאים?
 • האם לכל אחד חדר?
 • מה מטרתו של כל חלל וחלל בבית?
 • מה אופי החיים בבית- האם מארחים הרבה? האם נוהגים לשבת יחדיו בסלון/ במטבח?
 • האם עובדים מהבית?
 • מהם התחביבים של בני הבית?

ועוד שאלות אחרות, כאשר אנו נכנסים לפרטים של החללים עצמם כמו- גודל חדרי השינה, המטבח, הסלון, תכנון החצר/ גינה וכדומה. 

אחד הפרמטרים החשובים בפרויקט שלכם הוא- מסגרת תקציבית. ישנם אלו שיאמרו כי “יודעים בכמה מתחילים אך לא יודעים בכמה גומרים” וזאת מן הטעם הפשוט שהאדריכל/ המעצב אותו שכרו לא דאג לשמור על מסגרת התקציב שהוגדרה ולכן היו חריגות ממנה, הקפידו להדגיש את המסגרת ממנה לא תחרגו. 

עולים על הנייר. תכניות עבודה. 

לרוב, לאחר שהאדריכל קיבל מכם את מירב האינפורמציה, מתחילים לגבש את התכניות לסקיצות ראשוניות (תלוי כמה סיכמתם עם האדריכל) עד לקבלת תכנית שלמה ומגובשת איתה יוצאים לדרך: 

 • תכנית הריסה (בית קיים).
 • תכנית בנייה.
 • תכנית ריהוט/ צבעים.
 • תכנית חשמל.
 • תכנית אינסטלציה.
 • תכנית סניטריה.
 • תכנית מיזוג.
 • תכנית אלומיניום.
 • תכנית נגרות.

ותכניות עבודה נוספות בהתאם לתכנית הכללית של הבית, אותן מגישים לקבלן המבצע. 

עיצוב פנים בית פרטי אדריכל סרג’ בן דוד.

אדריכל סרג’ בן דוד נחשב לאחד מהאדריכלים המובילים בארץ בסגנון יוקרתי אירופאי קלאסי וזאת תוך שילוב אלמנטים וטאצ’ ישראלי, החל מן הקו התכנוני של מעטפת הבית ועד לאחרון הפריטים בתוכו בכל הקשור לעיצוב פנים והלבשת הבית.

סרג’ בן דוד הוא אדריכל ומעצב פנים מנוסה וותיק המעמיד לנגד עיניו את הלקוח. את הדרישות. את הצרכים ומקפיד למלא אחר כולם באופן פונקציונלי ואסתטי מושלם. 

משרדו של אדריכל סרג’ בן דוד אחראי על תכנון ועיצוב כמה מהפרויקטים היפים בארץ הן במגזר הציבורי והן במגזר הפרטי ועבודותיו מוצגות בספרי אדריכלות ומגזינים יוקרתיים רבים.

עיצוב בית מודרני

עיצוב בית מודרני

sahar

רבים שוגים במחשבה כי עיצוב בית מודרני משמעו עיצוב בית מנוכר וקר, וזה יכול להיות נכון אך רק במידה ומדובר במעצב שאינו יודע לעשות את עבודתו כראוי. 

עיצוב בית מודרני הינו עיצוב מינימליסטי, אשר מדגיש בעיקר פונקציונליות וחללים פתוחים ורחבים, מה שמאפשר לתת טאצ’ עיצובי בתיבול נקודות חן של סגנון החיים של דיירי הבית, כך שמתקבל בסופו של דבר בית בעיצוב מודרני, חמים ונעים. 

עיצוב בית מודרני – מאפיינים. 

 • סגנון העיצוב המודרני מבוסס על “פחות שווה יותר” כאשר הכוונה היא לצמצם בקישוטיות, להתמקד בפרקטיות תוך שילוב אלמנטים גיאומטריים ברובם ולשמור על תחושה נקייה זורמת והרמונית. 
 • חומרי הגלם המאפיינים את הסגנון הינם בטון, עץ ומתכת והצבעים בהם נעשה שימוש בעיצוב בית מודרני יהיו בדר”כ בהירים/ גוון בהיר/ ניטרלי.
 • על מנת לשמור על התחושה הפתוחה, ניעזר לרוב באלמנטים שקופים לחלוקה בין החללים השונים ובדלתות זכוכית.
 • השימוש בזכוכית מסייע לאור טבעי מן החוץ להיכנס פנימה אל החללים, לכן ככל שהפתחים יהיו רחבים יותר, כך יוכל אור טבעי להיכנס פנימה ולהשלים את האווירה העיצובית.
 • כתוספת לאווירה המודרנית, ניעזר בגופי תאורה נסתרים/ שקועים בגוון לבן/ ניקל/ מתכת, בעלי גוון תאורה לבן. את התאורה האינטימית יותר נשלב בנקודות קטנות בחדרי השינה/ פינות ישיבה/ צידי מדרגות, באופן משתלב שאינו גונב את תשומת הלב. 
 • התאורה בעיצוב בית מודרני היא קריטית ובעלת חשיבות עליונה כהשלמה לאווירה הכללית, כאן ניעזר בגופים בעלי מראה נקי, חוסכי אנרגיה. 

כיצד הופכים בית מודרני ל”בית שלנו”?

כמו בכל סגנון עיצובי, ברגע שנוסיף את הטאצ’ האישי שלנו, כך נרגיש “יותר בבית”, ככל שנשלב אלמנטים עיצוביים ייחודיים, כך הבית יהיה “שלנו”, מזמין, חמים ונעים ו…מודרני. 

אלמנט עיצובי אהוב במיוחד בארץ הוא הדגשה של קיר אחד בסלון ולהעניק לו מראה שונה משאר הקירות כמו למשל שילוב בריקים, טיח דקורטיבי (שליכט צבעוני), גוון שונה מהגוון הכללי של הקירות בחלל. הכלל המנחה העיקרי בעיצוב בית מודרני הוא – לא להעמיס על מנת שלא להכביד על העין ועל התחושה האוורירית אותה אנו מקבלים מהסגנון המודרני. 

ריהוט מתאים לסגנון מודרני הינו ריהוט “מרחף” בעל קווים ישרים נקיים (מזנון מרחף, מדרגות מרחפות, מעקה זכוכית ועוד). 

שילובים של טקסטורות מאותו הצבע, מעניקים משחקים “שקטים”, של אווירה חמימה, כמו למשל- על קיר בריקים לבן, נציב ספת “ר” מעור לבן ועל הרצפה נניח שטיח צמר לבן ובפינת החדר תעמוד מנורת רצפה לבנה עם תאורה ממוקדת. כל אלו מעניקים שלמות הרמוניה עיצובית מודרנית. 

לסיכום. 

אם אתם מאוהבי הסגנון המודרני, הגעתם למקום הנכון, משרדו של אדריכל סרג’ בן דוד מתמחה בתכנון ועיצוב פנים של בתי יוקרה בסגנון מודרני מאז 1998 ואחד מהמובילים בארץ בסגנון זה. 

אדריכל סרג’ בן דוד אחראי על תכנון ועיצוב פרויקטים רבים בכל רחבי הארץ, החל מתכנון ערים, שכונות מגורים, מרכזים מסחריים ולקוחות פרטיים. 

העבודה עם אדריכל סרג’ בן דוד מעניקה ללקוח את הביטחון והשקט כי יש קשב לרצונות והדרישות, תוך התאמה מושלמת לסגנון המודרני המבוקש. 

אדריכלים

אדריכל בתים פרטיים

sahar

אדריכל בתים פרטיים, בדיוק כמו אדריכל מבנים, מחויב בראשיתו של תכנון לבטיחותו ולעמידותו של המבנה עפ”י כל כללי וחוקי הבנייה. ההבדל בין שני האדריכלים הוא שכאשר הלקוח הוא לקוח פרטי כמו בבניית בית – היחסים הנוצרים בינו ולבין האדריכל שבונה את ביתו, קרובים ביותר ועל האדריכל להיות קשוב וזמין לכל צורך של הלקוח (כמובן ללא הגזמה או העמסת יתר).

כאשר אדריכל מתכנן ובונה בניין – הוא כמעט ואינו נפגש עם דייריו, אלא עובד מול המפקח והקבלן המבצע וכך קל יותר לעבוד ללא בקשות אישיות, או גחמות אשר עלולות לעכב את הבנייה כולה.

אדריכל בתים פרטיים הוא זה אשר יילך אתכם לכל אורך הפרויקט, יהיה לצידכם ויקפיד על איכות ביצוע ברמות הגבוהות ביותר החל משלב התכניות ועד קבלת המפתח.

כיצד בוחרים אדריכל בתים פרטיים?

אנו מניחים כי אם אתם בשלבים הראשונים של הגשמת החלום, בוודאי ומן הסתם, התחלתם לחפש אחר אותו אדריכל שילווה את החלום לבית פרטי משלכם על כל הפנטזיות והרצונות.

איך אם כן מוצאים את אותו אדריכל, שיידע להיות קשוב, מקצועי ואמין  וגם כזה שבאמת ילך אתכם על כל השיגעונות?

 • ובכן, כמובן שתמיד טוב לקבל המלצות מאלו שבנו עם אותו אדריכל, חשוב לשאול את כל השאלות שצריך (אגב- שאלה על עלויות אינה רלוונטית, שכן, לא תמיד מה שהחברים/ בני המשפחה בנו, זהה או שווה ערך כספי למה שאתם מתכננים) כמו למשל- זמינות, קשב, פתיחות, שקיפות, יצירתיות מקצועיות, ניסיון וכמובן, יודע למצוא פתרונות יצירתיים ושימושיים לצרכים שלכם.
 • היכן אתם בונים? אם חשובה לכם הזמינות של האדריכל, כדאי לשכור את שירותיו של משרד/ אדריכל בקרבת הפרויקט.
 • אם יש לכם סגנון עיצובי שאתם אוהבים וחשוב לכם לדעת כי האדריכל המיועד יתמחה באותו הסגנון – חשוב לציין זאת.
 • כימיה. טוב ככל שיהיה. מנוסה ומקצועי ככל שיהיה. אם אתם חשים שאין לכם כימיה עם האדריכל הפוטנציאלי- אל תשכרו את שירותיו. חוסר כימיה, מוביל לחוסר תקשורת וחוסר הבנה ובסופו של דבר, לתוצאה שאינה תואמת את הציפיות שלכם. “כימיה” היא מפתח חשוב להצלחת הפרויקט שלכם.

סרג’ בן דוד אדריכל בתים פרטיים.

במשרדו של סרג’ בן דוד מתכננים בתי יוקרה פרטיים בסגנון מודרני/ אירופאי קלאסי בעלי חזות ייחודית שתמיד נשארת רלוונטית.

התכנון האדריכלי של סרג’ בן דוד מוקפד ביותר ויורד עד לרמת הפרטים הקטנים – מחוץ לבית ועד לרמת עיצוב פנים. השפה האדריכלית של הבתים בתכנונו של סרג’ בן דוד, משלבת את התרבות הישראלית יחד עם הקלאסיקה האירופאית, מה שמייצר בתים אסתטיים ופונקציונליים עם אמירה בולטת.

לתכנון בית החלומות שלכם, צרו קשר כעת.

אדריכלות

אדריכל חלומות

sahar

רבים מכירים את המונח “אדריכל חלומות” ויבקשו לעצמם אדריכל שכזה, שיוכל לקחת את כל החלומות והפנטזיות שלנו וכמו קסם- יגשים את כולם.

ישנם אדריכלי חלומות שמתכננים ווילות מפוארות ומגדלי יוקרה מעוצבים וחלקם אף מופיעים במגזינים נחשבים בעולם, לעומתם- ישנם אדריכלי חלומות שיגשימו את החלום הפרטי שלכם- מותאם גם לסגנון וגם לתקציב שלכם.

היכן נמצא אדריכל החלומות שלכם?

כל אחד שבונה או משפץ, מתחיל את המסע עם חלום. חלום על איך הבית יראה, איזה מטבח יהיה, מה גודל הסלון, או איזה חדר שינה מפנק הוא רוצה. על מנת שיוכל להגשים את כל אלו (ויותר) חשוב לאתר את ה-אדריכל המתאים לכך. איך מתחילים את המסע אל עבר הגשמת החלום???

נתחיל מפה לאוזן- לרוב אנו פונים אל בני משפחה, או חברים אשר בנו או שיפצו לאחרונה ומבקשים המלצות על האדריכל ושאר בעלי המקצוע שלקחו חלק בפרויקט. בנוסף להמלצות מקרובים, אנו ממשיכים את החיפוש אחר אדריכל החלומות שלנו ברחבי הרשת ובמדיה החברתית.

מה חשוב לדעת לפני שסוגרים עם אדריכל חלומות?

פרמטרים רבים יש לקחת בחשבון לפני שמחליטים מי יהיה אדריכל החלומות שלכם, לפניכם כמה מהבולטים שבהם:

סגנון חיים וסגנון עיצובי.

במידה ואתם מנהלים אורח חיים מסויים המבוסס על דרך חיים הוליסטית/ אנתרופוסופית/ אחר, חשוב לפנות לאדריכל שמכיר ומתכנן עפ”י אורח חיים שתומך בכך.

אדריכלים צריכים לדעת לתכנן בכל סגנון עיצובי, אך ישנם גם אלו המתמחים בסגנונות ספציפיים- מה חשוב לכם?

זמינות לפרויקט וללקוח.

פרויקט בניית בית החלומות שלכם אינו מקום לפשרות וחשוב לוודא האם משרד האדריכלים/ האדריכל שאת בוחרים אכן זמינים לכם בשעות שנוחות לכם.

ידע וניסיון מקצועי

חשוב לבדוק מהו הניסיון המקצועי של האדריכל והאם יש לו ידע רלוונטי לצרכים התכנוניים שלכם.

ראיה קדימה

בית הוא אמנם קבוע, אך החיים שלנו אינם כאלו. תכנון בית החלומות שלכם צריך להיות עם חשיבה קדימה- ילדים שיבואו, קומה/ חדר שנרצה להוסיף ועוד. על אלו יש לתת את הדעת במעמד התכנון.

אנשי מקצוע נוספים בפרויקט

אדריכל חלומות יודע כי ללא צוות מקצועי ומיומן, לא היה מגיע להיכן שהגיע ולכן חשוב לדעת כי האדריכל שתבחרו עובד תוך שת”פ עם מודדים/ מהנדסים/ קבלנים/ / מפקחים/ חברות בנייה ומוצרי גמר וכדומה. אדריכל עם צוותים נרחבים יידע לספק שירות איכותי ומקצועי יותר.

אדריכל עצמאי או משרד אדריכלים?

כך או כך, מה שחשוב הוא לבחור משרד או אדריכל אתו אתם מרגישים נוח.

חשוב להדגיש כי ישנם פרמטרים רבים לבחירת אדריכל החלומות שלכם ולכן אל תמהרו להחליט עד שתרגישו כי כל הדרישות שלכם קיבלו מענה מקסימלי.

נסכם.

משרד אדריכלות ועיצוב פנים בניהולו של האדריכל סרג’ בן דוד הוא המשרד אותו אתם צריכים לתכנון בית החלומות שלכם.

למשרד ניסיון רב שנים בכל הקשור לתכנון ועיצוב פנים של בתי יוקרה ובתים פרטיים, תוך שילוב שפה אדריכלית מגובשת בהשראת האקלים התרבותי הישראלי.

אדריכל סרג’ בן דוד מתמחה בתכנון מבנים בסגנון מודרני קלאסי ומשלב בהרמוניה אלמנטים אירופיים קלאסיים, תוך דגש על פונקציונליות ואסתטיקה יחד. הבתים והמבנים בתכנונו של אדריכל סרג’ בן דוד נחשבים ליצירות קלאסיות, נצחיות אשר אינם מושפעים מטרנדים ולכן עומדים במבחן הזמן בהצלחה.  

אדריכל בתים פרטיים

sahar

להבדיל מתכנון מבנים תעשייתיים/ מסחריים, תכנון בתים פרטיים נחשב לתכנון מורכב ומאתגר, שכן, על אדריכל בתים פרטיים להיות קשוב ופתוח, מבין וסבלני בבואו לתכנן את בית החלומות של לקוחותיו.
תכנון בתים פרטיים כרוך בעבודה צמודה ללקוח, תוך יישום כלל הצרכים והדרישות של כל בני הבית/ המשפחה, החל מצרכי המטבח, הסלון, חדרי הילדים, פינת העבודה או החצר. על כל אלו אחראי האדריכל. כאשר הכימיה בין אדריכל בתים פרטיים לבין הלקוח- טובה וזורמת- התוצאה ניכרת היטב בבית המוגמר וכמובן בחיוך על פניו של הלקוח.
כיצד יש לבחור אדריכל בתים פרטיים?
נתחיל מכלל אצבע- לא תמיד האדריכל שהמליצו לכם החברים הקרובים או בני המשפחה- יתאים גם לכם ולא מפני שהוא אינו טוב ומקצועי, אלא פשוט כי חסרה כימיה בניכם והאינטואיציה אומרת לחפש הלאה. חשוב לציין כי אחד הפרמטרים להצלחתו של פרויקט- כל פרויקט, הוא הכימיה בין האדריכל ללקוח, התקשורת השוטפת, ההקשבה. כל אלו הינם חלק בלתי נפרד מכלל התהליך- אדריכל שאינו קשוב, אינו סבלני ועושה את מה שהוא חושב לנכון כי “הוא המקצועי” לא יקבל המלצה מהלקוח. לכן, המלצה טובה ככל שתהיה- אם אין כימיה או תקשורת טובה- לא בוחרים אותו.
התמחות בסגנון עיצובי ספציפי. ישנם אדריכלים אשר מתמחים בסגנון תכנוני כזה או אחר- מודרני/ כפרי/ תעשייתי/ אקלקטי ואף מצהירים על כך. לעומתם ישנם אלו אשר מתכננים בכל סגנון עיצובי אותו מבקש הלקוח. ההחלטה שלכם.
ניסיון עבודה. רצוי לבחור אדריכל בתים פרטיים שביצע כמה וכמה פרויקטים בחייו, בין אם בנייה חדשה ובין אם מחודשת. ככל שהאדריכל מנוסה יותר- כך הפרויקט שלכם יהיה נכון יותר ויראה טוב ומהודק יותר.
המלצות. תמיד טוב לקבל המלצה מלקוחות שחוו את מקצועיותו של האדריכל, שיכולים להעיד על אופיו ואופן התנהלותו בפרויקט.
עלות. עבודתו של האדריכל אינה זולה ורמות התמחור משתנות בין האדריכלים. אתם בוודאי לא חייבים לשכור את שירותיו של האדריכל היקר ביותר, בדיוק כפי שלא תשכרו את שירותיו של האדריכל הזול ביותר. קחו כמה הצעות מחיר (בין 3-4 הצעות) כך תקבלו תמונה טובה יותר אודות התהליך כולו.
ישנם כמובן פרמטרים נוספים לבחירת ה-אדריכל בתים פרטיים, אך אלו הבולטים שבהם.
סרג’ בו דוד- אדריכל בתים פרטיים.
אדריכל סרג’ בן דוד מביא יותר מ- 20 שנות ניסיון תכנוני עיצובי אל משרדו. באופן בולט- ההעדפה במשרדו של סרג’ היא תכנון אדריכלי קלאסי עם טאצ’ ים תיכוני, כמו גם, תכנון בסגנון מודרני עכשווי.
אופן העבודה בפרויקט היא ברמת הטיפול במגרש כולו- החל משלבי התכנון האדריכליים ועד לפרטים הקטנים ביותר של עיצוב הפנים בחללי הבית.
ניסיונו הרב של אדריכל סרג’ בן דוד מסייע בזיהוי טעמו העיצובי של הלקוח ודיוק הצרכים שמאחוריו.
הבתים אותם מתכנן אדריכל סרג’ בו דוד הינם בתים נצחיים, שתמיד יעמדו במבחן הזמן בכל הקשור לסגנון העיצובי- הנקי מכל אופנה וטרנדים.
נשמח לעמוד לרשותכם,
אדריכל סרג’ בן דוד.

אדריכלות בתים

sahar

בכל הקשור לאדריכלות בתים בכלל ובתים פרטיים בפרט, על האדריכל לגשת לפרויקט כאשר האגו מונח בצד וכל כולו מוכוון לתכנון שבו החלום, או הרעיון – יהפוך למציאות פיזית ממשית.

אדריכל סרג’ בן דוד מאמין כי אדריכלות בתים הינה כמו סיפור המסופר ע”י האדריכל, בדיוק כפי שסופר מספר סיפור של מילים, שכן, באדריכלות בתים משתמשים במרכיבים הפיזיים, האדריכליים התכנוניים כדי שהסיפור יהיה מעניין ומרתק יותר וכך גם עבור הלקוח לו מיועד הבית ולכן, אין כל מקום לאגו, אלא עבודה שכולה מיועדת ללקוח.

מה מאפיין אדריכלות בתים?

במשרדו של סרג’ בן דוד אומרים כי אדריכלות בתים הינה התגלמות העשייה האדריכלית, הרבה מעבר לפתרון פרקטי למגורים, שכן,  הבית משקף את היושבים בו – שלא כמו פריט אספנות או בגד מיוחד שהינם זמניים- הבית מלווה את המשפחה לאורך זמן.

אדריכלות בתים היא הרבה יותר מחיבור של חללים שונים, פונקציונליים ככל שיהיו, מטרתה של אדריכלות בתים היא ליצור חוויה מתמשכת ומותאמת אישית לבני הבית (הלקוח), הנוצרת מתוך תרגום כלל הרעיונות והדרישות של המשפחה בכל חדר וחדר. מתוך עבודה  מאד אישית ואינטימית בין האדריכל ללקוח/ למשפחה חייב האדריכל להבין מהם מנהגי הבית ותוך כדי כך לבנות את השפה העיצובית המתאימה, כמו למשל יצירת חללים רציפים ופתוחים/ הכנסת החוץ אל תוך הבית/ מטבח גדול ופונקציונלי/ פינת משפחה מותאמת וכדומה.

סרג’ בן דוד- משרד אדריכלות בתים.

המשרד פועל יותר מ- 20 שנה ובאמתחתו מעל 300 פרויקטים, אנו יודעים לבצע פרויקטים בשפות מגוונות ביותר כמו תכנון אדריכלי קלאסי בעל השפעות ים תיכוניות אל מול פרויקטים מודרניים בעלי אמירה עכשווית.

ייחודו של משרד סרג’ בן דוד בכל הקשור לאדריכלות בתים, היא היכולת ליצור פרויקטים בעלי שפה אדריכלית המשאירה חותם, מציאת פתרונות חדשניים וטיפול נכון בחומרים וצבעים.

אנו יודעים לזהות את טעמו העיצובי אישי של הלקוח (גם אם הוא לא תמיד יודע זאת בעצמו) ועל בסיס אלו נבנה הבסיס לתכנון ועיצוב הבית.

בכל פרויקט אנו מטפלים בכל המגרש גם ברמה האדריכלית וגם בטיפול בפרטים הקטנים ביותר בעיצוב פנים, כאשר יחסי הגומלין בין הבית לשטחי החוץ הם חלק מתוך כלל התכנון כולו.

כל פרויקט במשרד נקי מטרנדים ואופנות, וזאת על מנת שיהיה מגובש וקוהרנטי מבחינת השפה האדריכלית, כך שיישאר רלוונטי שנים רבות קדימה.

נשמח לעמוד לרשותכם,

אדריכל סרג’ בן דוד.

אדריכלות

מהי אדריכלות

sahar

כאשר אנו נשאלים – מהי אדריכלות? – התשובה אינה אחת בלבד, שכן, המקצוע הינו חלק בלתי נפרד מחיינו לאורך כל ההיסטוריה, בכל מקום בו היה צורך במבנים שונים, למטרות שונות ומשם התפתח גם לתחומי נישה אחרים כמו אדריכלות נוף, אדריכלות עירונית (תכנון ערים ויישובים) וכדומה.

אדריכלות נוגעת ומשלבת תחומים שונים כמו אמנות, הנדסה, מדע, טכנולוגיה, יצירתיות, חדשנות ודמיון, הבאים לידי ביטוי בכל אספקט תכנוני עיצובי, של המבנה או החלל. 

האדריכל, גם אם מתכנן בעצמו את הפרויקט/ מבנים, אינו עובד לבדו ולמעשה, מנהל צוות של כמה וכמה אנשי מקצוע נוספים כמו מהנדסים, יועצים מקצועיים ומעצבים, העובדים תחתיו ותחת הוראותיו בשטח וזאת בנוסף לעבודתו מול הלקוח, אשר הזמין את הפרויקט. 

ניתן לומר אם כן, כי מקצוע האדריכלות/ האדריכל, בא לענות על צרכים של בני האדם בצורה של מחסה הגנה מפני מזג האוויר, ביטחון, פרטיות וכדומה, אך עם השנים והקדמה, התווספה לצרכים הבסיסיים גם הדרישה האסתטית המיושמת במבנים ציבוריים ופרטיים כאחד, תוך שימת דגש על כלל הפרטים- הגדולים והקטנים כאחד, מכאן אגב, נולד המונח עיצוב פנים- עיצוב פנים המבנה. 

אדריכלות. עיצוב פנים. אדריכלות פנים. מה ההבדל? 

למרות שעל פניו ההבדל ברור בין אלו, חשוב להדגיש מהם תחומי האחריות של כל אחד:

מיהו אדריכל? 

אדריכל הוא אדם אשר עבר בהצלחה מסלול לימודים ארוך ומעמיק של 5 שנים, עבר תקופת התמחות ומבחן הסמכה ובנוסף להיות רשום **בפנקס האדריכלים והמהנדסים. 

(** היה ואדם מציג עצמו מולכם כאדריכל- יש לוודא כי אכן מופיע בפנקס).

בלימודי אדריכלות מגוון רחב מאד של תחומים בניהם: תכנון, חשמל, הנדסה, אינסטלציה ועיצוב פנים. בארץ, קיימים כמה מוסדות המוכרים לתואר אדריכלות. 

סמכויות אדריכל: אדריכל רשאי לתכנן בתים ומבנים שונים ופועל מול הרשויות השונות לקבלת היתרי בנייה. אדריכל רשאי לנהל את כלל הפרויקט ברמת הפיקוח העליון מול הקבלן המבצע בשטח. היה ומעצב פנים אינו מעורב בפרויקט, אחראי האדריכל גם על תחום זה בפרויקט. 

מיהו מעצב פנים?

מעצב פנים כשמו כן הוא- מעצב את פנים המבנה מבלי לבצע שינויים במעטפת (שינוי פתחים/ תוספות בנייה וכדומה) או בתשתיות. מסלול ההכשרה של המעצב, שונה לחלוטין מזה של האדריכל. לימודי עיצוב פנים ניתן ללמוד בכל מכללה מקצועית לעיצוב ברחבי הארץ ובשנים האחרונות נפתחו מסלולים לעיצוב פנים במסגרת לימודי תואר ראשון.

סמכויות מעצב פנים: המעצב אחראי על ניהול כלל פרויקט השיפוץ, בין אם מסיבי ובין אם קוסמטי, משלבי התכנון על הנייר ועד שלב קבלת המפתח וכולל- תכניות עבודה, הפקת כתב כמויות למכרזי קבלנים, ניהול בעלי המקצוע השונים כמו נגרים, רצפים, אנשי גבס ואחרים, בחירת חומרי גלם וגמר, כולל כל הפרטים להלבשת הבית- ריהוט, גופי תאורה, אקססוריז.

מיהו אדריכל פנים?

מונח חדש יחסית בשוק התכנון ולא כולם מסכימים איתו, אך על מנת להבהיר- אדריכל הוא רק מי שרשום עפ”י חוק ככזה ובמידה ונתקלתם במעצב פנים ששדרג את התואר שלו, חשוב להדגיש כי מדובר בהטעייה מנוגדת לחוק.

אדריכל יכול להיות גם מעצב פנים בפרויקט, אך מעצב פנים, אינו ואף אסור לו לשמש כאדריכל (במקרים של הרחבה/ תוספת בנייה או שינוי פתחים וכדומה) בשום שלב בפרויקט. 

אדריכלים

אדריכלים הם אמנים

sahar

בדיוק כפי שאדריכלות פירושה – אמנות, כך גם אדריכלים – אמנים לכל דבר, אשר עוסקים בתכנון מבנים וחללים מן החוץ אל הפנים, מבנים ציבוריים ומבנים פרטיים וכל אחד בעל אופי ומאפיינים משל עצמו. 

מיהם אדריכלים?

כפי שכולם בוודאי יודעים, אדריכלים הם אלו אשר עוסקים בתכנון מבנים שונים כמו בתים, בנייני מגורים וכדומה, אך בנוסף, עוסקים האדריכלים בתחומי נישה נוספים כמו למשל: 

 • תכנון עירוני/ ציבורי הקשור לתכנון ויישוב ערים ויישובים שונים, תוך הגדרת ייעוד ותכניות מפורטות לבניית שכונות.
 • אדריכלות נוף העוסקת בתכנון שטחים פתוחים כמו פארקים, גנים, כיכרות, טיילות, תכנון נופי ועוד.
 • עיצוב פנים העוסק בתכנון ועיצוב פנים המבנה (ללא המעטפת, מיקומי פתחים וכדומה), כך מאפשר האדריכל מבנה שלם ומושלם מן החוץ אל הפנים על שלל הפרטים הטכניים והעיצוביים כאחד. 

בכל הקשור למעורבותם של האדריכלים בפרויקטים השונים, ישנה חשיבות עליונה, שכן, תפקידם הוא להוביל את מלאכת הבנייה בפועל, לדאוג להתאמה בין התכניות והמפרטים הטכניים שעל הנייר ותכניות העבודה, למציאות הנרקמת ונבנית בשטח. 

תכניות העבודה הן למעשה תוצר של כלל הדרישות/ חלומות/ צרכים של הלקוחות השונים ועל האדריכל המבצע לתת את כלל תשומת הלב להנדסה, חוק ותקינה.

אדריכלים בעולם

אם ניגש לספרות האדריכלית המקצועית, ניתקל מיד בכמה מהגדולים והמפורסמים שבאדריכלים חלקם מן הזמן הרחוק ואחרים מהזמן הקרוב יותר אלינו, כמו למשל: 

לאונרדו דה וינצ’י: מגדולי אמני הרנסנס, היה בין היתר מדען, ממציא, מהנדס, צייר, פסל ואדריכל.

אנטוני גאודי: אדריכל קטלאני בעל סגנון ייחודי פיסולי/ עיצובי ומשויך לזרם האר נובו, אך סגנון התכנון הייחודי שלו קיבל שם משל עצמו, הנקרא ” סגנון גאודי”.

פרנק לויד רייט: אחד האדריכלים החשובים ביותר במחצית הראשונה של המאה ה- 20 ומחלוצי המודרניזם באדריכלות, בעל סגנון ייחודי בשם מודרניזם אורגני- אדריכלות המנסה לשלב באופן טבעי בין האתר למבנה. 

לה קורבוזיה: או בשמו הפחות מוכר – שארל אדואר ז’אנרה גרי- היה אדריכל שוויצרי ונחשב לאחד האדריכלים החשובים ביותר בהיסטוריה לאור תרומתו הרבה להתגבשות האדריכלות המודרנית במאה ה- 20 וסגנון הבנייה הבינ”ל. בשנת 2016 נבחרו 17 מבנים בתכנונו ב- 7 ארצות שונות, כאתרי מורשת עולמית. 

זהא חדיד: האישה היחידה ברשימת האדריכלים המשפיעים והנחשבים בעולם ומזוהה עם האדריכלות הדה- קונסטרוקטיבית ובהמשך , כפי שמעידים המבנים בתכנונה ועיצובה, פנתה לאדריכלות הדיגיטלית. חדיד זכתה בפרסים רבים, גם על מבנים שלא נבנו כלל ובשנת 2004 הייתה לאישה ראשונה שזכתה בפרס פריצקר לאדריכלות, כמו כן, הוענק לה תואר אבירות על תרומתה לאדריכלות. 

אדריכלים כמובילי דעה ודרך

מעניין לדמיין את עולמנו מבלי תרומתם התרבותית/ אמנותית של האדריכלים מאז שחר ההיסטוריה ועד ימינו, שכן, אנו מוקפים במבנים מרהיבים, בבתים נפלאים בעלי ניחוחות נשגבים ממש. כאשר אנו נוסעים אל מעבר לים על מנת לצפות בטאג’ מאהל למשל, או במוזיאון גוגנהיים בבילבאו ספרד, אנו נעמדים מולו נפעמים אל מול הפלא הארכיטקטוני הנדיר ומודים על כך שזכינו לראותו. 

קראו גם על: אדריכלות קלאסית

בתים פרטיים

עיצוב ותכנון בתים פרטיים

sahar

בכל הקשור לתכנון ועיצוב בתים פרטיים, אין להשאיר את המשימה בידיהם של חובבנים, או בוגר לימודי תעודה כלשהם, אחרת אל תתפלאו למראה התוצאה הסופית, הן ברמה התכנונית פרקטית והן ברמה העיצובית. תכנון בתים פרטיים כדאי שיבצע אדריכל מוסמך ומנוסה, כזה שיודע לקרוא לא רק את מה שנאמר במילים, אלא ואולי בעיקר, את מה שלא נאמר, או לא מצליח להיאמר, ע”י הלקוח. 

עיצוב בתים פרטיים, הוא אחד התחומים המאתגרים ביותר, בתחום תכנון אדריכלי והלבשת הסגנון העיצובי, הכולל הבנה ויישום כלל הצרכים והדרישות של הלקוח באופן מקסימלי, פרקטי ויצירתי. 

תכנון בתים פרטיים. מה חשוב לדעת? 

בין אם ברשותכם שטח לבניית בית מהיסוד ובין אם אתם מעוניינים לבצע שיפוץ מעמיק בבית קיים, היחס הוא שווה ותפקידו של אדריכל הינו קריטי ביותר להצלחתו של הפרויקט. 

כאשר אנו חושבים על המונח “בית”, עולות מולנו תמונות של משפחה שגדלה וצומחת, ילדים נכנסים ויוצאים, רגעים וזיכרונות נפלאים, או במילה אחת- בית = חיים ולכן אנו נוהגים להשקיע מחשבה מרובה על כל הפרטים, גם אלו של כאן ועכשיו בהווה וגם אלו של מחר ובעתיד הרחוק יותר. על מנת לצלוח את המשימה החשובה, הרגישה והיקרה הזו, חשוב לשכור את שירותיו של אדריכל מקצועי ומנוסה, אשר יסייע להעביר את כל המחשבות/ חלומות/ מאוויים מן המחשבה, אל תכניות העבודה על הנייר ומשם אל המציאות הממשית. 

אלו פרמטרים חשובים לנו בתכנון בית פרטי? 

תיאום ציפיות. זוהי נקודת המוצא, ההתחלה אל נבכי התכנון במפגש המציאות.תיאום ציפיות הוא אחד הדברים החשובים ביותר בתהליך התכנון, שכן, על פי מה שרושמים על הנייר, מעלים על המחשב ומשם אל השטח, לכן חשוב ביותר להכין רשימה מסודרת של דרישות וציפיות, החל מהסגנון העיצובי המועדף, כמה נפשות בבית, מהם מנהגי הבית וכמובן, מהי מסגרת התקציב איתה אנו רוצים לעבוד. 

בקשות ודרישות ספציפיות. ככל שמתקדם התכנון, כך יורדים עמוק יותר לרזולוציות הנוגעות לכל אחד ואחת מדיירי הבית, כל אחד עפ”י החלל המיועד לו ועפ”י דרישתו והאופן בו הוא חי בחדר הפרטי. 

תכנון מתחשב סביבה ומיקום. אדריכל מקצועי, יידע למקם את הבית עפ”י נתוני הסביבה, כיווני השמש, פתחים מותאמים לכיווני רוח ואוויר, באופן כזה שיחסוך בהוצאות חשמל עבור מיזוג, או תאורה.

תכניות עבודה ומכרזי קבלנים. אין תכנון אדריכלי ללא סט תכניות טכני, המופק מתכנית העל, אותה אישר הלקוח וכולל בין היתר: תכניות חשמל, ריצוף, אינסטלציה, מטבח/ נגרות ותכניות נוספות בהתאם לתכנית הבית עליה נתקבל אישור.

הכל בבת אחת? לא חובה. לכל לקוח יש את קצב ההתקדמות שלו ואת מסגרת התקציב שלו, הכוללת תיעדופים בחשיבות העיצוב של החללים השונים בבית. זכרו כי אין חובה להשלים את כלל הפריטים והלבשת הבית בבת אחת, ניתן לגשת למשימה בהדרגה, עפ”י הרצון, הזמן והתקציב המתאים לכם.

בתים פרטיים מבקשים זמן תכנון וזמן עבודה ואין להאיץ עם הדברים. חשוב לקחת אוויר ואורך נשימה ובעיקר להצטייד באדריכל מקצועי מיומן וקשוב אשר יביא אתכם באהבה אל הבית. שלכם. 

 

אדריכלות קלאסית

אדריכלות קלאסית

sahar

אחת השאלות המעסיקות את עולם האדריכלות היא, מהי בעצם אדריכלות קלאסית? מה מאפיין אותה ומדוע היא נחשבת לנצחית למרות שמקורה לפני שנים רבות?

ישראל, מדינה קטנה וצעירה, אך ממוקמת גיאוגרפית במיקום אסטרטגי במפגש בין יבשות והושפעה בתקופות עתיקות ע”י תרבויות / אימפריות שונות, אשר השאירו בה חותם  כמו יוון, רומא וטורקיה.

בארץ, אדריכלים שונים, אשר גילו מודעות לחשיבותה ולנצחיותה של האדריכלות הקלאסית, תכננו  בתים ומבנים שונים בעלי אלמנטים אדריכליים קלאסיים כמו: 

 • סימטריה.
 • קצב וחזרתיות.
 • גמלון  – הקיר המשולש הנראה מחזית המבנה.
 • קִמָרוֹן – צורת קירוי חללים הבנויה מצירוף קשתות.
 • קרניז (בעברית: כרכוב) – כרכובים אופקיים הבולטים מחזית המבנה.
 • אקסדרה – שורת עמודים המפרידה בין פנים וחוץ המבנה.
 • ארקדה- אקסדרה מקושתת.
 • אמפיתיאטרון – תיאטרון רומי המקיף את הזירה מכל צדדיה. לרוב נבנה בצורה אליפטית.
 • אבן ראשה – האבן העליונה החותמת את הקשת, מודגשת ומקושטת לעיתים יותר מהאבנים האחרות.

מהי אדריכלות קלאסית?

“אדריכלות קלאסית” היא שם כולל לסגנון שולט שהיה בעת העתיקה באזור מדינות הים התיכון (בעיקר יוון), למשך כ – 1000 שנה ומבוססת על סימטריה, פרופורציות מדויקות וחזרתיות. האדריכלות הקלאסית מאופיינת בין היתר במבנים גדולים ורחבים, במרפסות גדולות, תקרות גבוהות ובקישוטים שונים. 

אדריכלות קלאסית, היוותה בסיס לכל סגנונות הבנייה עד המאה ה- 20, כאשר המבנים הבולטים עליהם השפיע הסגנון הקלאסי הם מוסדות שלטון, תיאטראות ומקדשים.

אחד ממפיצי הסגנון בעולם העתיק, היה לא אחר מאשר אלכסנדר מוקדון שסייע להפיץ את האדריכלות הקלאסית באמצעות כיבוש שטחים רבים בין מדינות הבלקן ועד להודו, בהן נבנו ערים שלמות בסגנון היווני הקלאסי שאת שרידיו אנו רואים עד היום באתרים ארכיאולוגים שונים. 

אדריכלות קלאסית מחברת אותנו לתרבות, לערכיות, לחיי היומיום ולאנשים בעולם הישן ולכל מי שלומד אדריכלות, מומלץ לעבור במסלול של הסגנון המיוחד דרך יוון, רומא, מצרים, תוך סיורים פיזיים באתרים היסטוריים, מהם ניתן ללמוד על המבנים השונים ומקורותיהם. 

והיום

אדריכל סרג’ בן דוד – משרד אדריכלות ועיצוב פנים, לוקח את האדריכלות הקלאסית כמצפן ותו איכות לבתי יוקרה, אותם הוא מתכנן.

במשרדו של סרג’ בן דוד משלבים את האדריכלות הקלאסית עם זו המודרנית העכשווית, כאשר הקו המנחה הוא מסורת, פרופורציות, סימטריה, תוך התייחסות לתרבות והאקלים הישראלי.

הבתים הפרטיים והמבנים, אותם תכנן אדריכל סרג’ בן דוד, ניצבים עשרות שנים ועומדים במבחן הזמן והרלוונטיות של האדריכלות הקלאסית הנצחית, העל זמנית. 

אדריכל סרג’ בן דוד, מתמחה בתכנון ועיצוב בתים פרטיים יוקרתיים, הנעים בין שפה אדריכלית קלאסית לבין קווים מודרניים וזוכים לאופי ייחודי על-ידי תכנון אדריכלי מדויק המגיע עד לפרטי עיצוב הפנים ואת בתי היוקרה שתכנן משרדו, ניתן לראות בכל רחבי הארץ. 

2 1

משרד ראשי

אדריכלות ועיצוב פנים

קיבוץ גליל ים 46905, הרצליה

serge@sergebendavid.co.il

פרטי התקשרות

משרד. 09-9509071

נייד. 050-7771090

פקס. 09-9509072