עיצוב בתים פנים

עיצוב בתים פנים

מהו בית? לכל אחד מאיתנו תשובה שונה לשאלה זו, ישנם אלו ש"בית" עבורם הוא היכן שנמצאת המשפחה וישנם אלו שעבורם הוא מבנה ובו כל החפצים היקרים לו רגשית. ואילו אנו אומרים כי "בית" הוא שילוב של שני הדברים יחדיו – מקום כל היקר נמצא, כולל בני המשפחה, וגם החפצים היקרים לנו, אלו המעלים בנו זיכרונות ותחושות נעימות ונוסטלגיות. 

כאשר אנו בונים בית, אנו רוצים להגשים את כל החלומות שלנו, שיהיה הכי יפה, הכי מעוצב, מושקע ובעיקר כזה שנעים וכייף לחזור אליו בסוף כל יום. 

אדריכל עיצוב בתים פנים

על מנת שנצליח להגשים את רשימת המשאלות שלנו, עלינו להתחיל עם חיפוש אחר האדריכל המתאים. ישנם אדריכלים רבים בשוק, וחשוב למצוא מבניהם את המקצועי ביותר, שנוכל לסמוך עליו בתכנון ובניית הבית. 

סגנון עיצובי. רגע לפני שיוצאים לחפש אחר האדריכל, חשוב להתמקד בסגנון העיצובי שאוהבים. לא תמיד נותנים על כך את הדעת ולכן כדאי לעבור על אתרים ברשת, להסתכל ברחובות, בבתים ולגבש את השפה האדריכלית המדברת אליכם. ישנם רבים בעולם העיצוב כמו סגנון כפרי, מודרני, אקלקטי, קלאסי וכדומה השונים מאד אחד מהשני, בעלי אלמנטים ייחודיים וצבעים מאפיינים. לאחר שגיבשתם את הסגנון שלכם, זהו הזמן למציאת האדריכל. לרבים מהאדריכלים שפה אדריכלית בה הם מתמחים, לעומתם ישנם אלו שיסכימו לתכנן ולעצב כל בית ובכל סגנון. תמיד כדאי לבחור אדריכל שמתמחה בסגנון שלכם, כך תוכלו להבטיח שלמות עיצובית והרמוניה בכלל המבנה, הן באדריכלות ובהן בעיצוב הבית

יוצאים לדרך

סבלנות. היא מילת המפתח. לאחר שנבחר האדריכל, יושבים יחדיו ומנסחים פרוגרמה (רשימת צרכים ודרישות) עיצובית ופרקטית, הכוללת את הדרישות על כל החללים בבית, מי יתגורר באיזה חדר, מה יהיה שימוש החדר. בנוסף לכך ישאל האדריכל על התנהלות יומיומית בבית כמו למשל- עבודה – האם עובדים מהבית, האם נדרשת פינת עבודה, או חדר עבודה ייעודי? אירוח – מהו אופי האירוח שלכם? מהם התחביבים שלכם והאם נחוץ מקום לאחסון אביזרי התחביבים כמו מוזיקה, רכיבה על אופניים, תפירה, גינון וכדומה. 

לאחר שנוסחה הפרוגרמה יתחיל שלב הסקיצות בהן יתורגמו כלל הצרכים לכדי חללים/ חדרים, פלטת צבעים עפ"י הסגנון העיצובי הנחבר וכל פרט אחר עליו סוכם על האדריכל. לאחר שהוסכם על חלופה נבחרת ולאחר תיקונים אחרונים יפיק האדריכל מהתכנית הראשית, את כלל התכניות לפרויקט: תכנית הריסה (בית קיים), תכנית בנייה, תכנית חשמל, תכנית אינסטלציה, תכנית מיזוג, תכנית נגרות, תכנית אלומיניום, תכנית פריסות חיפויים של חללים רטובים ואלמנטים ייחודיים וכל תכנית נדרשת אחרת עפ"י תכנית הראשית. 

עיצוב בתים פנים בסגנון אירופאי קלאסי

אחד הסגנונות העיצוביים הפופולאריים בארץ הוא ללא עיצוב אירופאי קלאסי ואחד מהאדריכלים המובילים בארץ בתכנון ועיצוב בסגנון זה הוא ללא ספק אדריכל סרג' בן דוד, אשר נותן לכל בית בעיצובו, נגיעה של אווירה ישראלית המתאימה לאזורנו תוך שמירה על מילוי כלל צרכי הלקוח הפונקציונליים והעיצוביים יחדיו. לאדריכל סרג' בן דוד עשרות רבות של פרויקטים מרהיבים ביופיים הפזורים בכל רחבי הארץ, שלמרות הזמן שעבר, עדיין נשארים רלוונטיים ומלאי השראה. 

ראו גם: עיצוב בית מודרני

Oly

About Oly

No Comments

Leave a Comment