אדריכל סרג' בן דוד

אדריכלות קלאסית | אדריכל סרג' בן דוד

  • Home
  • אדריכלות קלאסית

תוכן עניינים

מהי התמונה שעולה לכם לראש כאשר אתם שומעים את צמד המילים "אדריכלות קלאסית"? לחלקנו עולה תמונה של יוון העתיקה, או אולי רומא, עם מבנים מפוארים ונפלאים במורכבותם (מקדשים, תיאטראות, מבני ממשל וכו') המשקפים את אותם סגנונות אדריכליים שאפיינו בעת העתיקה את אזור הים התיכון למשך כ- 1000 שנים. אדריכלות קלאסית שימשה בעבר ומשמשת עד היום כקו מנחה לכל סגנונות האדריכלות שבאו לאחר מכן.

מהי אדריכלות קלאסית?

אדריכלות קלאסית פירושה ניחוח מהעבר, מהזמן של העת העתיקה (מצרים, יוון, רומא). אדריכלות זו נחשבת סמל לסימטריה, דיוק ופרופורציות, מרהיבות ומושלמות, תוך שילוב אלמנטים קישוטיים החוזרים על עצמם שוב ושוב במבנה. אדריכלות קלאסית נחשבת לבסיס עבור כל סגנונות הבנייה המודרניים, כך שנוכל לראות כיום אלמנטים מאפיינים שלה גם בבתים חדשים, וילות, בתי יוקרה ועוד.

אדריכלות קלאסית קווים לדמותה:

אדריכלות קלאסית הינה אדריכלות מפוארת משולבת עם צניעות מאופקת המאופיינת בין היתר במבנים גדולים ורחבי ידיים בעלי תקרות גבוהות ומקושטות. כך נוכל לזהות אדריכלות קלאסית במבנה:

  • גמלון: אלמנט משולש הנראה מחזית המבנה.
  • קרניז: כרכוב אופקי שבולט מהמבנה.
  • קימרון: צורת קירוי חללים הבנויה מקשתות מרובות.
  • אטריום: מה שכיום אנו קוראים "פטיו".
  • אבן ראשה: זוהי האבן שנמצאת במרכז הקשת ועליה נשען משקלה. זו גם האבן הבולטת והמקושטת ביותר.
  • אכסדרה: שורת עמודים גבוהים התוחמת את החוץ מפנים המבנה.

אם נתקדם לימינו כיום, נוכל לראות כי אדריכלות קלאסית אהובה ופופולארית בכל רחבי העולם וגם בארץ נוכל לראותה מיושמת עד היום במבנים שונים (מבני ציבור, תרבות ועוד), כמו גם בבתים פרטיים יוקרתיים בעיקר. בארץ ישנם כמה וכמה אדריכלים המתמחים בתכנון ועיצוב בתים בסגנון אדריכלות קלאסית המשולבת עם אדריכלות מודרנית עכשווית באופן מושלם.

אדריכלות קלאסית עם אדריכל סרג' בן דוד

תכנון של בית בסגנון אדריכלות קלאסית, דורש הבנה מעמיקה של התחום, ניסיון, יצירתיות דיוק ושלמות ברמות הגבוהות ביותר. כך בדיוק עובד משרדו של האדריכל סרג' בן דוד, אשר בעברו עשרות רבות של בתים פרטיים, פנטהאוזים ומבנים רבים בסגנון קלאסי, בכל רחבי הארץ, אשר הוא תכנן עפ"י הסגנון הקלאסי.

כאשר אנו נפגשים עם האדריכל סרג' בן דוד, אנו מיד חשים את הזיקה ליוקרה ואת תשומת הלב לפרטים הקטנים. התכנון המתוחכם המשתלב באופן מושלם עם התרבות והאקלים הישראלי, אלמנטים אירופיים לצד פונקציונליות בלתי מתפשרת, יוצרים שפה אדריכלית מושלמת עם אמירה ואופי משלה, הנראית לעין ומורגשת בלב. 

לתכנון ועיצוב בית קלאסי איתנו, צרו קשר כעת 📞>>