אדריכל סרג' בן דוד

אדריכלות פנים

תוכן עניינים

טרם נתחיל עם המאמר, חשוב לדעת ולהכיר את המונח "אדריכלות פנים", שכן לא תמיד ברורים ההבדלים בין אדריכל, לבין מעצב פנים, לבין אדריכל פנים. בעבור הבונים והמשפצים, נעשה מעט סדר:

מיהו אדריכל?

בארץ, בוגר תואר באחד מהמוסדות- אונ' ת"א, אונ' אריאל, ויצו חיפה, הטכניון, בצלאל.

בוגרי המוסדות הנ"ל, מאושרים לתכנון בתים פרטיים ולאחר כ- 3 שנות התמחות ובחינה, יכול האדריכל לבנות מבנים גדולים ציבוריים, בנייני מגורים וכיו"ב.

אדריכלים הנוהגים לעצב את פנים הבתים אותם תכננו ובנו, נקראים לעיתים אדריכלי פנים.

מיהו מעצב פנים?

לימודי עיצוב פנים מתקיימים בשני מסלולים: מסלול תואר לבוגרי המכללה למנהל, המכון הטכנולוגי בחולון, שנקר, או מסלול תעודה מקצועית של מכללות מקצועיות שונות.

כך או כך, מעצבי פנים של שני המסלולים, אינם מורשים לתכנן מעטפת חיצונית (על כל המשתמע מכך), אלא חלוקת פנים החללים בלבד והם אינם מורשים להיקרא אדריכלי פנים.

מיהו אדריכל פנים?

אדריכלות פנים, היא למעשה שילוב של אדריכלות ועיצוב פנים, קרי, אדריכל אשר לוקח על עצמו את כל הפרויקט – משלבי התכנון על הנייר, הבנייה כולה, פיקוח הבנייה, עיצוב החללים והתאורה ועד הנחת כרית מעוצבת בסלון על ספה. משכך, ניתן להסיק, כי אדריכלים יכולים להיות מעצבי פנים ולשלב את שני התחומים יחדיו עבור לקוחותיהם, אך מעצבי פנים, אינם, בשום מצב, יכולים להיקרא אדריכלים שכן, הם אינם מחזיקים בתעודת תואר המעידה על כך והם מוסמכים לתכנן אך ורק את תוך הבית מבלי לגעת במעטפת המבנה, הפתחים וכדומה.

מה חשוב לדעת כאשר פונים לאדריכל פנים?

ההמלצות הטובות ביותר מגיעות מפה לאוזן וזו התחלה טובה, אך עדיין, הדבר החשוב ביותר הוא הכימיה עם האדריכל פנים, שכן אתם הולכים לעבור תקופה מורכבת יחד וחשוב לדעת כי יש לכם עם מי לעבוד ומי שיקשיב לרצונות ולדרישות שלכם.

  • תיק עבודות- אדריכלות פנים מסוגננת או סולידית, בעלת קווים נקיים מודרניים, או מראה כפרי צבעוני. חשוב לראות תיק עבודות על מנת לחפש קווים תואמים לסגנון שאתם מבקשים.
  • וותק וניסיון – הם חלק בלתי נפרד בשיקול האם לשכור את שירותיו של אדריכל פנים, כזה או אחר. בכל הקשור ליכולות טכניות, קשרים, יכולת עבודה עם תקציבים גדולים וקטנים כאחד, הכרות עם בעלי מקצוע שונים, ספקים של חומרי גלם וגמר, ככל שיהיה וותיק ומנוסה יותר, כך התכנון והביצוע ולעיתים, גם העלויות השונות, יהיו טובים יותר.
  • תיאום ציפיות- אדריכלות פנים טובה, היא כזו אשר יודעת לקחת את רצון הלקוח ולהלבישו במדויק על ובתוך המבנה/ החלל המתכונן. אדריכל פנים מתאים, הוא זה אשר יהיה קשוב לכל דרישה/ צורך וידע להביא את הלקוח, הביתה.

אדריכלות פנים עם האדריכל סרג' בן דוד

האדריכל סרג' בן דוד, בעל משרד לאדריכלות ועיצוב פנים, המתמחה בתכנון עיצוב בתים פרטיים ובתי יוקרה מאז שנת 1998

מתוך אהבתו לשני התחומים, אדריכלות ועיצוב פנים, יצר אדריכל סרג' בן דוד, שפה אדריכלית ייחודית, תואמת לאקלים הישראלי, תוך שילוב אלמנטים קלאסיים המעניקים ייחודיות לבית המתכונן.

"בכל פעם בו מתחיל פרויקט חדש, עם לקוח חדש, אוחזת בי התרגשות, שכן, מעבר לדרישות והצרכים שלו, יוצאים הלקוח ואני למסע תרבותי מרתק, אשר בסופו יגיע הביתה". אדריכלות הפנים של אדריכל סרג' בן דוד, מאופיינת בנגיעות אירופאיות קלאסיות, תוך שילוב פונקציונליות ואסתטיות מהפרטים הגדולים ביותר ועד לרמת שולחן הקפה הניצב ליד הספה.

בכל פרויקט- הלקוח הוא המרכז, ועליו מתבססת הצלחת, או כישלון הפרויקט, מתוך מטרה לעבור את המסע על כל מטעניו האמוציונאליים, בשלום ועם חיוך, מקפיד אדריכל סרג' בן דוד, לעמוד בקשר רציף וישיר עם הלקוח, ללוותו מקצועית ולשמור על שקיפות לכל אורך הפרויקט עד לקבלת המפתח לבית החלומות שלו.

צרו קשר בטלפון או מלאו את טופס יצירת הקשר שלמטה ובואו הביתה, לבית החדש שלכם 😃

פנו אלינו לאדריכלות פנים יוקרתית>>

עוד כתבות

אדריכלות מטבחים - סרג' בן דוד
מגזין

אדריכלות מטבחים

תוכן עניינים   המטבח הוא הרבה יותר מחלל להכנת מזון. הוא ליבו הפועם של הבית, מקום שבו אנו מתכנסים עם משפחה וחברים, חוגגים אירועים מיוחדים

קרא עוד »
אדריכלות כפרית - סרג' בן דוד משרד אדריכלים
מגזין

חזרה לטבע: קסם האדריכלות הכפרית

תוכן עניינים   אדריכלות כפרית היא זרם אדריכלי המתמקד בהרמוניה בין מבנים לסביבתם הטבעית. זרם זה מדגיש שימוש בחומרים טבעיים, עיצוב פשוט ופונקציונאלי ויצירת חיבור

קרא עוד »